فروشگاه آنتی ویروس امین، اولین و به نوعی معتبرترین توزیع کننده آنتی ویروس های شرکت ایست ( ESET ) در ایران که با نام دامنه نود32 دات آی آر ( nod32.ir ) شناخته می شود، حدود 7 ماه است که فروش آنتی ویروس های ایست ( نود32 ) را متوقف کرده است.

شرکت ایست ( ESET ) نرم افزارهای آنتی ویروس برای کاربران خانگی و تحت شبکه ارائه میدهد.

بازار آنتی ویروس در ایران به دلایل مختلف به شدت دچار مشکل است.

1- لابی قوی شرکتهای نه چندان معتبر در بازار و رسانه ها

2- دانش و آگاهی ناکافی خریداران

3- انتشار وسیع اخبار و اطلاعات نادرست و اشتباه

4- عرضه وسیع آنتی ویروس های تقلبی و نامعتبر

از جمله مشکلات بازار آنتی ویروس ایران هستند.

باعث تاسف است که برخی شرکتهای آنتی ویروس و نمایندگانشان در ایران با هدف در اختیار نگه داشتن بازار ، خود عامل تشدید کننده بی ثباتی و مشکلات شده اند که از جمله آنها میتوان به شرکت روسی کسپرسکی اشاره کرد.

کسپرسکی طی سالهایی که در بازار ایران فعالیت داشت، تلاش کرده تا جدا از تبلیغات برای خود، تلاش کرده تا کنترل اکثر رسانه های فناوری را در اختیار بگیرد و مانع اطلاع رسانی آزاد و صحیح در حوزه امنیت سایبری و آنتی ویروس ها شود.

شایعه پراکنی بر علیه شرکتهای معتبر و پیشرو آنتی ویروس و توزیع کنندگانشان در ایران، بخش دیگری از فعالیت های کسپرسکی در ایران است.

* نام تجاری نسخه Antivirus ضد ویروس های خانگی ایست ، نود32 ( NOD32 ) گفته می شود.دیسنا : پایگاه اطلاع رسانی امنیت اطلاعات ایران


کسپرسکی یکی از شرکتهای امنیتی و سازنده آنتی ویروس است که برخی از کاربران این شرکت و محصولات آنتی ویروس آن را با عناوینی نظیر کسپرسکای،کاسپرسکی، کسپراسکای، کسپراسکای، و یا کاسپراسکای نیز می‌شناسد.مدیرعامل شرکت یوجین کسپرسکی .