به گزارش دیسنا، وب سایت  AV-TEST جدیدترین تست آنتی ویروس ها مربوط به May/Jun 2019 را منتشر کرد.
جالب ترین بخشهای جدیدترین تست AV-TEST کجاست؟

1- دیده شدن دوباره نام آنتی ویروس های وبروت (Webroot ) در این تستها و البته درج نتایج بسیار ضعیف برای آنتی ویروس های این شرکت آمریکایی

نتایج تست آنتی ویروس های خانگی و تحت شبکه وبروت Webroot را میتوانید در لینک های زیر ببینید.2- مورد جالب دیگه ای که در جدیدترین تست وب سایت AV-TEST دیده می شود، مربوط به آنتی ویروس میکروسافت یعنی ویندوز دفندر است که گفته شده قرار است در آینده نامش به میکروسافت دفندر تغییر کند.

در این تست آنتی ویروس ویندوز دیفندر نه تنها موفق به شناسایی 100% تهدیدات و کسب نمره 6 از 6 در بخش Protection شده است، بلکه در مجموع موفق به کسب نشان Top Product شده.

3- مسئله مشکوک !!!

چرا ناگهان وب سایت AV-TEST اقدام به تست آنتی ویروس وبروت ( Webroot ) کرده، در حالی که وبروت به صورت رسمی از این وب سایت کناره گیری کرده؟

آیا سوء استفاده ای که چند سال پیش وب سایت AV-Comparatives از نام نورتون سایمنتک کرد، دوباره دارد برای وبروت تکرار می شود ؟

چند سال پیش در حالی که شرکت سایمنتک به شکل رسمی از تستهای AV-C خارج شده بود، این وب سایت در 2 تست اقدام به درج نام نورتون سایمنتک در تستهاش کرد.

جالب اینکه در هر 2 تست، وب سایت AV-C بدترین نتایج را برای آنتی ویروس های غول امنیتی سایمنتک درج کرده بود.

4- نکته جالب دیگری که در جدیدترین تست AV-TEST دیده می شود. عدم همخوانی نتایج Performance آنتی ویروس های بسیار سبک وبروت است.

در برخی بخشهای Performance ، اعدادی که برای آنتی ویروس های وبروت که عنوان سبکترین و کم حجم ترین آنتی ویروس های دنیای را در اختیار دارند، بالاتر از بقیه آنتی ویروس هاست!!!!

ظاهرآ وب سایت AV-TEST نه تنها سعی کرده بخش حفاظتی آنتی ویروس های وبروت را زیر سوال ببرد. بلکه تلاش کرده بخش استفاده از منابع سیستم و سرعت و عملکرد وبروت را نیز به چالش بکشد!!!


آیا دلیل حمله وب سایت AV-TEST به وبروت ، میتواند نگرانی شرکتهای آنتی ویروس از رشد کمپانی وبروت و علاقه مندی روز افزون کاربران به خرید آنتی ویروس های Webroot باشد؟

باید دید عکس العمل شرکت وبروت در برابر استفاده از نام این شرکت در جدیدترین تست آنتی ویروس های وب سایت AV-TEST چیست.

آنتی ویروس های وبروت از سال 1387 توسط شرکت معتبر دورانتاش در ایران عرضه و پشتیبانی می شوند و از همان ابتدا دیگر شرکتهای آنتی ویروس مخصوصآ شرکت های کسپرسکی و ایست و نمایندگانشان در ایران، به شدت تلاش کرده اند تا مانع انتشار اخبار و آگهی های شرکت دورانتاش و آنتی ویروس های Webroot شوند.

آنتی ویروس های وبروت از بیشتر تستهای مقایسه ای مانند AV-TEST و  AV-Comparatives خارج شده ولی از طرفی براساس نظرسنجی های مختلف همواره رتبه بسیار بالایی در نظرسنجی ها و میزان رضایت مشتری ها داشته که چندین نمونه از نتایج وبروت در سایتهای نظرسنجی و یا فروش آنلاین مانند آمازون را میتوانید در این لینک تلگرامی مشاهده کنید.

همچنین آنتی ویروس های وبروت در تستهای وب سایتهایی مانند پی سی مگزین ( PC MAG ) و MRG Effitas Online Banking/Browser Security award نتایج بسیار خوبی کسب کرده.

آنتی ویروس های وبروت تاکنون 21 نشان برتر و جایزه وب سایت پی سی مگزین ( PC Magazine Top Product ) را کسب کرده اند.

استفاده از آنتی ویروس های وبروت ( Webroot )، توسط موسسات مالی و بانکی بزرگ و بین المللی مانند Ally Bank, Citi Bank و  HSBC Bank و Barclay bank به میلیون ها مشترک آنها توصیه و پیشنهاد شده است.

همچنین دهها غول فناوری مانند Cisco, Aruba Networks , PaloAlto Networks , A10 Networks , RSA و  HP از جمله مشتریان شرکت Webroot هستند.دیسنا : پایگاه اطلاع رسانی امنیت اطلاعات ایران