دیسنا - وب سایت خبری و آموزشی آنتی ویروس ها

http://antivirus.durantash.com/images/disna/kl-logo-black.jpg

قطار ممنوعیت استفاده از آنتی ویروس های کسپرسکی به مجارستان رسید.

دولت مجارستان طی اطلاعیه ای، استفاده از آنتی ویروس های کسپرسکی بر روی سیستمهای دولتی و حساس را ممنوع کرد.


اولین کشوری که دست به ممنوعیت استفاده کسپرسکی زد، دولت چین بود.

پس از آن کشورهای دیگری مانند آمریکا، انگلستان، هلند و لیتوانی هم استفاده از آنتی ویروس های کسپرسکی را بر روی سیستمهای دولتی و دارای اطلاعات حساس مانند سیستم های مالی و بانکی، انرژی، صنایع، نفتی و غیره ممنوع کردند.

همچنین پارلمان اروپا رای به ممنوعیت استفاده از کسپرسکی داد که این رای توسط رگولاتوری اتحادیه اروپا اجرا می شود.

از جمله دلایل ممنوعیت وسیع استفاده از آنتی ویروس های کسپرسکی در کشورهای مختلف میتوان به ارتباط کسپرسکی با سازمانهای امنیتی و جاسوسی روسیه، پیدا شدن شواهدی از جاسوسی کسپرسکی از مشتریانش و همینطور ارتباط با گروه های خلافکار سایبری اشاره کرد.

هک کردن کسپرسکی و شنود و جاسوسی از این شرکت روسی به مدت 8 ماه، با استفاده از ویروس دوکو2 ( دوکو دو ) نقش مهمی در افشای فعالیتهای مخفیانه کسپرسکی داشت.

از دیگر سوابق شرکت کسپرسکی میتوان به فریب خریداران آنتی ویروس با ارائه اطلاعات نادرست، کلاهبرداری، دزدی از لایسنس مشتریان، توزیع کارت لایسنس های مشکل دار در بازار و ضعف در شناسایی تهدیدات سایبری از جمله تهدیدات پیچیده سایبری اشاره کرد.

جالب است بدانید کسپرسکی با هدف فریب خریداران و مصرف کنندگان آنتی ویروس، بر روی ویروس هایی که دیگر شرکتهایی امنیتی و آنتی ویروس در ابتدا شناسایی کرده اند، کمپین های خبری وسیعی اجرا کرده که میتوان به ویروس های استاکس نت، فلیم، مینی فلیم ، دوکو و گاوس اشاره کرد.

شرکت روسی کسپرسکی و شرکایش در ایران با اکثر رسانه های ایرانی فعال در حوزه فناوری اطلاعات، لابی و زد و بند دارد و همین باعث شده تا نه تنها شاهد انتشار طیف وسیعی اخبار نادرست در حوزه آنتی ویروس ها باشیم، بلکه اکثر اخبار معتبر و مفید آنتی ویروس ها مخصوصآ اخبار برندهای مطرح و پیشرو امنیتی سانسور می شود.