دیسنا - وب سایت خبری و آموزشی آنتی ویروس ها

به گزارش دیسنا به نقل از روابط عمومی شرکت دورانتاش ، حدود 9 سال است که تعدادی از شرکت های تولیدکننده آنتی ویروس و شبکه نمایندگان تجاری و رسانه ای وابسته به آنها ، در تلاش هستند تا به هر شکل ممکن شرکت دورانتاش از شرکتهای معتبر و پیشرو توزیع کننده سرویسهای امنیتی و نرم افزارهای آنتی ویروس را از بازار ایران حذف کنند .

شرکت دورانتاش فعالیت خود را از سال 1385 با توزیع محصولات کسپرسکی و همکاری با شرکتهای آواژنگ سیستم و آتنا ( پاد ) آغاز کرد .

دورانتاش در سال 1387 همکاری با 2 شرکت فوق را متوقف و قرارداد جدیدی با شرکت تریلیوم اینفورمیشن سکیوریتی منعقد کرد و همزمان با کسپرسکی ، محصولات آنتی ویروس شرکتهای دیگری مانند جی دیتا ، بولگارد ، ترندمیکرو ، سایمنتک ، وب روت ، ای ست ، ای وی جی و اوست را در بازار ایران ارائه کرد .

از همان آغاز ارائه محصولات جدید در بازار ایران و با اینکه دورانتاش هنوز نماینده شرکت کسپرسکی بود ولی این شرکت روسی با همکاری دفتر خاورمیانه اش در امارات ، همکار تبلیغاتیش در دبی ( شرکت گلن هریس ) ، رابط شرکت گلن هریس در ایران ( دفتر روابط عمومی کسپرسکی در ایران ) و شرکای تجاری و تبلیغاتی شروع به شایعه پراکنی و تبلیغات وسیع بر علیه شرکت دورانتاش کردند .

به طور واضح بیشتر شرکتهای آنتی ویروس فعال در بازار ایران و شبکه نمایندگانشان دچار وحشت شده بودند .

پیگیری های شرکت دورانتاش بابت انتشار مطالب دروغی که این شرکت را هدف قرار داده بود ، از طریق دفتر روابط عمومی کسپرسکی در ایران و دفتر خاورمیانه کسپرسکی نشان داد که خود کسپرسکی و دفتر روابط عمومی اش در انتشار مطالب دروغ در رسانه ها و حمله به این شرکت معتبر ایرانی توزیع کننده آنتی ویروس نقش اصلی را بر عهده دارند  .


قطع ارتباط دورانتاش با کسپرسکی

ولی در سال 1388 ( اواخر 2009 میلادی ) ، کلاهبرداری کسپرسکی از نمایندگان و مشتریانش پایانی بود بر همکاری دورانتاش و کسپرسکی .

در آن سال و پس از کش و قوسهای فراوان بین شرکت دورانتاش و کسپرسکی ، وقتی کسپرسکی از جایگزین کردن لایسنس و یا عودت پول لایسنسهایی که بلاک کرده بود طفره رفت ، دورانتاش همراه با دهها نماینده دیگر کسپرسکی در کشورهایی از جمله آمریکا ، ژاپن ، هند ، انگلیس ، مالزی و . . ، ارتباط با این شرکت روسی را قطع کرد .

شرکت دورانتاش برعکس دیگر نمایندگان کسپرسکی در ایران و امارات ، حاضر نشد بر فعالیتهای ناسالم و نادرست این شرکت روسی سرپوش بگذارد .

با توجه به لابی و نفوذ نمایندگان کسپرسکی در نظام صنفی رایانه ای " استان تهران " مخصوصآ کمیسیونهای افتا و شبکه و هئیت مدیره ، این سازمان نقش مهمی در فعالیت بر علیه شرکت دورانتاش داشته است .

تلاش کسپرسکی برای توقف فعالیت وبلاگ خبری دیسنا که اسناد و شواهد کلاهبرداری ها و فعالیتهای ناسالم این شرکت روسی را منتشر میکرد با اعمال فشار به شرکت دورانتاش ( ثبت کننده دامنه دیسنا ) و بلاک کردن آدرس وبلاگ توسط آنتی ویروس های ای ست ( ESET ) ( برای حدود 2 سال )  از جمله تلاشهای چندین شرکت آنتی ویروس جهت جلوگیری از دسترسی کاربران به اخبار و اطلاعات مفید و معتبر حوزه امنیت سایبری بوده است که توسط شرکت دورانتاش و وبلاگ خبری دیسنا منتشر می شوند.

کسپرسکی پس از سال 1388 نیز بارها و به روشهای مختلف دست به کلاهبرداری از مشتریان و نمایندگانش زد و مجددآ تعداد زیادی از نمایندگان ، کارمندان و مدیران دفاتر منطقه ای اش ، حتی آنهایی که به تازگی جذب کرده بود از دست داد .

اوایل سال 2017 نیز شرکت آواژنگ سیستم با اینکه کسپرسکی سطح نمایندگی اش را به VAD ارتقاء داده بود و مستقیمآ لایسنس را از کسپرسکی تهیه میکرد ، ارتباط با شرکت روسی را قطع کرد .


شرکت دورانتاش به عنوان معتبرترین و قابل اعتمادترین توزیع کننده نرم افزارهای آنتی ویروس در ایران ، آماده ارائه سرویس و محصول به همه شرکتهای فعال در حوزه فناوری اطلاعات و امنیت سایبری می باشد .

بد نیست بدانید برخی شرکتهای آنتی ویروس شبکه نمایندگان خود را تهدید کرده اند که نباید با شرکت دورانتاش همکاری کرده و از این شرکت محصول تهیه کنند !


اخبار مرتبط :