دیسنا - وب سایت خبری و آموزشی آنتی ویروس ها

http://antivirus.durantash.com/images/trendmicro-durantash-1.jpg

به گزارش دیسنا به نقل از وب سایت Forbes ، هکرها ( کارشناسان امنیتی ) در 6 ماه اخیر موفق به شناسایی حدود 200 آسیب پذیری ( نقص امنیتی ) در محصولات شرکت امنیتی ترندمیکرو شدند .شرکت ترندمیکرو یکی از نامها و شرکتهای پیشرو و بزرگ ارائه دهنده سرویسهای امنیتی و نرم افزارهای آنتی ویروس در دنیاست و با غولهای فناوری از جمله Cisco , IBM , DELL , HP , Amazon و VMware همکاری بسیار نزدیکی دارد .

آغاز شناسایی آسیب پذیری ها توسط 2 محقق امنیتی ( Roberto Suggi Liverani و Steven Seeley ) در 29 July سال 2016 بر میگردد .

بررسی محصولات ترندمیکرو و شناسایی آسیب پذیری ها ادامه داشت تا در نهایت در 11 محصول ترندمیکرو حدود 229 آسیب پذیری شناسایی و به این شرکت گزارش شد .

ترندمیکرو از شناسایی آسیب پذیری محصولاتش استقبال کرده و به گفته Jon Clay مدیر ارتباطات جهانی ترندمیکرو ، این شرکت به گزارشات ارسالی اهمیت داده و در سریع ترین زمان نسبت به رفع آنها اقدام میکند .

البته Jon Clay به این نکته اشاره کرده است که آسیب پذیری های شناسایی شده مربوط به محصولات آنتی ویروس تحت شبکه و همینطور محصول Deep Security این شرکت نبوده است .

آسیب پذیری های صنعت امنیت

به گزارش دیسنا ، پروفسور Alan Woodward ( کارشناسان امنیت دیجیتال ) از دانشگاه Surrey انگلستان به این موضوع اشاره کرده است که آسیب پذیری ها در محصولات امنیتی فقط به ترندمیکرو محدود نمی شود .

در ماه های اخیر آقای تاویس اورماندی از کارشناسان امنیتی شرکت گوگل ، آسیب پذیری هایی را در محصولات امنیتی و آنتی ویروس شرکتهای مختلف شناسایی کرده است .منبع خبر :

Hackers Tear Apart Trend Micro, Find 200 Vulnerabilities In Just 6 Months


اخبار مرتبط :


اخبار شرکت امنیتی ترندمیکرو ( Trend Micro )

دیسنا : پایگاه اطلاع رسانی امنیت اطلاعات ایران