امنیت، هدیه ما به شماست.


Admin Logo
themebox Logo
نویسنده :دیسنا www.DISNA.ir
تاریخ:پنجشنبه 21 مرداد 1395-09:50 ق.ظ

سانسور اخبار امنیت با طعم خیانت + چند خبر

دیسنا - وب سایت خبری و آموزشی شرکتها و محصولات آنتی ویروسدر سالهای اخیر شرکتها و سازمانهای ایرانی دچار مشکلات بسیاری به دلیل آلوده شدن به ویروسها و حملات سایبری شده اند .

آسیب دیدگی اطلاعات و تجهیزات شرکتها و سازمانهای دولتی و خصوصی توسط ویروسهایی مانند  فلیم ، مینی فلیم ، استاکس نت ، دوکو و ... و آسیب دیدگی اطلاعات شرکتها و سازمانها با باج افزارها و حملات سایبری که به وب سایتها و سرورهای ایرانی شد و در نهایت آتش سوزی های چند ماه اخیر در مجتمع های پتروشیمی و پالایشگاهی مسئله ایست که باعث شده تا امنیت سایبری بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد .

ولی دلایل بروز این مشکلات کجاست ؟
دلایل بروز این مشکلات هر چه هست به ضعف سیاستهای امنیتی و مصرف محصولات امنیتی و ضد ویروسی برمیگردد که کیفیت مناسبی ندارند و در برخی موارد حتی نسخه اصلی نیستند .

ولی چرا محصولات نامناسبی توسط این شرکتها استفاده می شود ؟

دلایل متعددی باعث شده تا برخی شرکتها و سازمانهای ایرانی از محصولات نامناسب استفاده کنند .

- ناآگاهی مدیران فناوری و شبکه

متاسفانه بیشتر مدیران فناوری و شبکه ( ادمین ها ) اطلاعات درست و موثقی درباره شرکتهای امنیتی و محصولات آنها ندارند .
بخشی از این مشکل به بی تفاوتی مدیران به مسئله امنیت برمیگردد .

ولی یکی دیگر از دلایل که مهمترین دلیل است برمیگردد به لابی و زد و بندهایی که بین برخی شرکتها و رسانه ها در جریان است .

عدم انتشار اخبار و گزارشات شرکتهای پیشرو و مطرح امنیتی و سانسور و دستکاری اخبار از جمله مواردی است که ما به طور وضوح در حوزه امنیت سایبری با آن روبرو هستیم و باعث شده مدیران فناوری و شبکه برخی شرکتها و سازمانها از وجود محصولات غولهای امنیتی در ایران آگاهی نداشته باشند .

جالب است بدانید حتی برخی شرکتها بابت عدم انتشار آگهی های شرکتهای رقیب به رسانه ها وعده های مالی میدهند .

دقیقآ همین اتفاق زمانی افتاد که هفته نامه به ظاهر معتبر " عصر ارتباط " سعی داشت تا آگهی شرکت دورانتاش را به دلیل زد و بند و لابی با برخی شرکتهای فروشنده ضد ویروس مخصوصآ فروشندگان کسپرسکی چاپ نکند .

هر چند آن آگهی 20 هزار تومانی که اندازه اش 4  در 5 سانتی متر بود در نهایت با 3 هفته تاخیر منتشر شد  ، ولی آخرین آگهی بود که از شرکت دورانتاش در رسانه ها دیدیم و پس از آن اکثر رسانه ها با دریافت مبالغی از برخی شرکتها مخصوصآ کسپرسکی ، آگهی ها و اخبار شرکت دورانتاش را منتشر نکردند .

- قیمت

قیمت یکی دیگر از معیارهای برخی شرکتها و سازمانها برای خرید محصولات می باشد .

در حالی که در حوزه امنیت و ضد ویروس و لایسنسینگ ، قیمت دارای اهمیت نیست .

آنچه در این حوزه دارای اهمیت است ، کیفیت محصول و اعتبار شرکت ایرانی است که محصول را در داخل کشور توزیع میکند .

همین دلیل باعث شده تا به بسیاری از شرکتها و سازمانهای خریدار نرم افزارهای آنتی ویروس ، یا محصولات جعلی و تقلبی ارائه شود و یا محصول اصلی می باشد ، ولی به لحاظ کیفیت و برند مناسب نیست .

متاسفانه در پشت پرده توزیع ضد ویروسهای جعلی و تقلبی ( Fake AV ) و هدایت کاربران به سمت مصرف محصولات ضد ویروس جعلی یا فاقد کیفیت مناسب ، برخی شرکتها و نمایندگانشان که اتفاقآ از اعضای اصلی سازمان نظام صنفی رایانه ای هستند ، نقش پر رنگی دارند .


آنچه باعث تاسف بیشتر است ، حمایت جدی سازمان نظام صنفی رایانه ای مخصوصآ سازمان نصر تهران و کمیسیون افتا و برخی زیر مجموعه های سازمان فناوری اطلاعات ایران از این شرکتهاست که باعث شده کاربران و مدیران فناوری و شبکه و امنیت به  دلیل دریافت نکردن اطلاعات معتبر حوزه امنیت سایبری از رسانه های داخلی ، قادر به اتخاذ تصمیمات صحیح و درست در حوزه امنیت سایبری نباشند و دچار اشتباهات استراتژیک و خطرناکی شوند .

- سیاستهای کشورهای بیگانه

ولی نباید سیاستهای کشورهای بیگانه را از نظر دور داشت .


همانقدر که روسها تمایل به فروش محصولاتشان در ایران دارند ( به لحاظ اقتصادی ) ، کشورهای قدرتمند فعال در حوزه امنیت سایبری علاقه ندارند تا شرکتها و سازمانهای ایرانی از محصولات شرکتهای معتبر و پیشرو امنیتی استفاده کنند . ( سیاسی و اقتصادی و اجتماعی )

همکاری خبری رسانه های آمریکایی مانند رویترز با کسپرسکی در زمینه شارژ خبری حمله سایبری Strider که با نامهای ProjectSauron و Remsec نیز از آن یاد شد و همزمانی خاصی با حساس شدن پدافند غیر عامل و مرکز فضای مجازی در مورد انفجارهای مراکز نفتی و گازی ، به خوبی نشان میدهد ، کشورهای بیگانه نگران کنار گذاشتن محصولات شرکتهایی مانند کسپرسکی از شبکه های ایرانی هستند و تلاش میکنند به هر شکل ممکن برای مدیران ایرانی مصرف محصولات ضعیف و فاقد کیفیت توجیح داشته باشند و کسپرسکی را شرکتی قدرتمند و معتبر نشان دهند .

متاسفانه رسانه های بین المللی در بیشتر موارد سعی کرده اند به کسپرسکی کمک کنند .

ولی آیا کمک به کسپرسکی روی فروش محصولات این شرکت در سطح بین المللی تاثیری داشته ؟

باید گفت متخصصین فناوری و مدیران شرکتها و سازمانهای کشورهای خارجی دوره های خاصی رو در زمینه شیوه های در آمان ماندن از تبلیغات ناسالم طی میکنند و نمیتوان آنها را با 4 کمپین خبری و تبلیغاتی گمراه کرد .

هدف این کمپینهای خبری و تبلیغاتی صرفآ کشورهایی مانند ایران است .

البته در یکی دو مورد متخصصین امنیتی نسبت به انتشار اخبار کذب توسط کسپرسکی واکنش نشان دادند ( مینی فلیم >> ترندمیکرو / /  ماسک  >> گراهام کلولی  //  FOX-IT >> Anunak ) ولی در بیشتر موارد اشخاص و شرکتهای فعال در حوزه امنیت در برابر فعالیتهای ناسالم و نادرست کسپرسکی و شرکایش ، فقط سکوت کرده اند و ترجیح داده اند چیزی نگویند .

البته دلیل سکوت آنها این است که علاقه ای ندارند که مصرف کنندگان محصولات امنیتی فکر کنند ، آنها به خاطر فروش محصولات خودشان دارند درباره کسپرسکی افشاگری و اعتراض میکنند .

دقیقآ همین مسئله پیرامون شرکت ایرانی دورانتاش اتفاق افتاد .

این شرکت که یکی از توزیع کنندگان معتبر سرویسهای امنیتی و نرم افزارهای آنتی ویروس در ایران است  ، مدت سه سال یکی از توزیع کننده های کسپرسکی بود ، ولی بعد از مواجه با فعالیتهای ناسالم و نادرست شرکت کسپرسکی دست به افشاگری و انتشار اسناد و مدارک پیرامون این فعالیتها زد و همزمان با دهها شرکت دیگر در کشورهای دیگر ، ارتباط خود را با این شرکت روسی قطع کرد .

این در حالی بود که برخی مصرف کنندگان فکر میکردند این افشاگری ها برای این است که این شرکت ایرانی کاربران را به خرید محصولاتی که عرضه میکند قانع کند .

البته برخی شرکتهای فروشنده ضد ویروس که دورانتاش را رقیب جدی برای خود میدانند در گسترش این طرز تفکر ، نقش زیادی داشتند .

پس با اتفاقاتی که روی داده ، آیا میتوان گفت سانسور و دستکاری اخبار حوزه امنیت سایبری و گمراه کردن کاربران و مخصوصآ مدیران فناوری و شبکه و امنیت شرکتها و سازمانهای ایرانی که همراه با شایعه پراکنی بر علیه شرکتهای معتبر و پیشرو امنیتی بوده ، به نوعی خیانت به کشور است ؟


در چند روز اخیر خبر مربوط به آغاز عرضه رسمی محصولات آنتی ویروس شرکت اف-سکیور در ایران در برخی رسانه ها بازتاب داشته است .

نکات بسیاری درباره این خبر و دلایل انتشار وسیع آن در رسانه های ایرانی مطرح است ولی جالب ترین نکته این است که توزیع کننده اف-سکیور ، نماینده ضد ویروسهایی مانند کسپرسکی ، ایست و آویرا می باشد .

و دوباره این سوال مطرح می شود :  رسانه ها بابت عدم انتشار اخبار و آگهی های شرکت معتبر دورانتاش ، چقدر و از چه اشخاص یا شرکتهایی پول میگیرند و زد و بندهای گروهی و سازمانی در این بین چه نقشی دارد ؟


 - دروغگویی جدید کسپرسکی

خبر دیگری که در چند وقت اخیر در برخی سایتها بازتاب داشته ، همکاری کسپرسکی با وب سایت Hacker One در زمینه شناسایی آسیب پذیری ضد ویروسهای کسپرسکی است .

شرکتهای زیادی با وب سایت Hack One همکاری دارند و خود را در این سایت رجیستر میکنند و از کاربران درخواست دارند تا نقص ها و آسیب پذیری های امنیتی محصولاتشان را گزارش کرده و حتی جایزه بگیرند .

تا اینجا نکته مهمی وجود ندارد .

مسئله اینجاست که کسپرسکی در صفحه ای که به این شرکت اختصاص داده شده ، ادعا کرده بزرگترین شرکت خصوصی تولید کننده آنتی ویروس در دنیاست !!!!

" Kaspersky Lab is the world’s largest privately held vendor of Internet security solutions for businesses and consumers. "

کاربری با نام Amir نسبت به درج این جمله در صفحه کسپرسکی اعتراض کرد و در کمتر از چند دقیقه پاسخی از طرف Hacker One در زیر آن کامنت به شرح زیر ارسال شد .


" Amir , Thanks for your Comment , The Companies Write Their own Security Pages "

پاسخ کوتاه و البته زیرکانه وب سایت Hacker One جالب توجه است .

وب سایت Hacker One به دور از قضاوت گفته که اطلاعات داخل صفحه هر شرکت توسط همان شرکت نوشته می شود و تائید کرده که خود کسپرسکی آن متن را نوشته .

2 نکته وجود دارد :

1- شرکت خصوصی کسپرسکی چطور میزان فروش دیگر شرکتهای خصوصی ( Private Company ) آنتی ویروس را دارد که ادعا کرده ، بزرگترین شرکت است ؟

شرکتهای Webroot ,, Avira , Avast , BullGuard , Bidefender , Comodo , Sophos , ESET و .. شرکتهای آنتی ویروس خصوصی هستند .

2- بر فرض محال که کسپرسکی به اطلاعات فروش دیگر شرکتهای خصوصی تولیدکننده آنتی ویروس دسترسی دارد .

حال این سوال مطرح می شود که از کجا معلوم کسپرسکی در مورد میزان فروشش خودش راست میگوید ؟

مخصوصآ که شرکت کسپرسکی بارها و بارها سابقه دروغگویی و ارائه اطلاعات نادرست دارد .
اخبار مرتبط :
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : تحلیل و بررسی 

norton
دوشنبه 25 مرداد 1395 12:27 ب.ظ
راجب تهدید های که شناسایی میکنن
غول های امنیتی.
و دکتروبت چون نمیتونه
صداش در نمیاد.

غول های امنیتی رو
تشبیه میکنی به جیغ جیغ کردن

خب عزیز من

اولا که دکتروبت اصلا حساب نمیکنن

جز روسیه و بعضی شرکتا کسی حسابش

نمیکنه

دوما اگه دکتروب بتونه از دستش برمیاد

بره بشینه مخرب های خطرناک آنالیز بکنه

بعدشم این مخرب هایی که
سیمانتک پیدا میکنه فک کردی چجور مخربین ؟؟
میزنه هارد فرمت میکنه یا دوتا عکس میدزده ؟؟؟
خخخخ
مخربها و تهدید هایی که سیمانتک میشناسه
یکی از خطرناک ترین هاست که دستگاه
های امنیتی چند کشور به خطر می افته
ویروس استاکس نت یادت میاد ؟؟
کی شناختش ؟ نکنه دکتروبت شناخت صداش
در نیاورد ؟؟
سیمانتک بود ک شناخت کاری با بقیش ندارم
فقط خواستم بدونی اونا جیغ نمیزنن که مخرب
پیدا کردیم این رسانه ها هستن
که میرن سمتشون و پوشش اخبار میدن
بازم میگم هر مخربی نیست
مخرب های بسیار خطرناکیه که دکتروبت
صد سال سیاهم نمیتونه کشف و انالیز کنه
بعدشم پادزهرشم بده
حال دکون دکتروبتم جم کن برو جای دیگه
پاسخ دیسنا www.DISNA.ir : استاکس نت اولین بار توسط توسط شرکت ویروس بلاک آدا VBA32 منتشر شد .
امید
دوشنبه 25 مرداد 1395 08:45 ق.ظ
"امید قاطی کرده دیگه . متوجه نیست چی میگه . "
من همچین حرفی زدم؟!
""
تو خود آمریکا هم کاربرای خونگی نورتون استفاده نمیکنن به جز عده ای که بهشون میگن fanboys...
""

این حرف منه؟!
خدایا شفا
احتمالا دوست بی نام عزیز دلیل دیگه ایی پیدا نکردین لب به خوشمزگی و لودگی باز کردین .
"که نورتون بکوبی دکتروبت جایگزینش کنی "
؟!
"خیلی جالب امید ادعا داره
که تو آمریکا نورتون استفاده نمیکنن
نمدونم با چ دلیل و مدرکی این حرفو میزن"
من؟!
عزیز دل آمپرت زده بالا حالت بده
دیسنا تو چرا گیج میزنی
norton
یکشنبه 24 مرداد 1395 01:20 ب.ظ
امید داری آمریکارو بهونه میکنی

که نورتون بکوبی دکتروبت جایگزینش کنی

هنوز دکتروبت خیلی مونده

به محصولات سیمنتک برسه

""
تو خود آمریکا هم کاربرای خونگی نورتون استفاده نمیکنن به جز عده ای که بهشون میگن fanboys...
""
عه جالب شد اونایی که دکی استفاده میکنن
(که نمیکنن) مدیران و عاقلانند
اوناییم که محصولات سیمنتک رو استفاده
میکنن شدن فن بوی خیلی جالب
غولهارو دارید با محصولات روسی
که خودشونم نمدونن چند چندن مقایسه میکنید

خیلی جالب امید ادعا داره
که تو آمریکا نورتون استفاده نمیکنن
نمدونم با چ دلیل و مدرکی این حرفو میزن
لابد تو امریکا همه طرفدار دکتروبن
اصلا کل جهان عاشق دکتروب همه رو
سیستماشون دکتروب دارن حتی شرکتها
مراکز امنیتی و هسته ای و...
حتی تو پنتاگون هم دکتر وب دارن اره؟؟

دیسنا حداقل تو ی چیزی بگو بهش
پاسخ دیسنا www.DISNA.ir : امید قاطی کرده دیگه . متوجه نیست چی میگه .


به نظر میرسه ی چیزی زده .
یکشنبه 24 مرداد 1395 01:17 ب.ظ
دوستان توجه کنید اندک تفاوتی بین جاسوسی آمریکا و غیره آمریکا وجود دارد و آن اینکه وقتی اطلاعات شما دست غیر آمریکا و مثلا دکتر وب باشد، آمریکا برای دسترسی به آن باید باج دهد و پول پرداخت کند در حالی که اگر مستقیما با محصول خودش از شما جاسوسی کند دیگر نیاز به باج دادن به جایی نیست و هزینه جاسوسی از خودتان را هم که خودتان با خرید محصولش پرداخته اید
پاسخ دیسنا www.DISNA.ir :


چند واحد استراتژی پاس کردی ؟
norton
یکشنبه 24 مرداد 1395 12:31 ب.ظ
چ دل و قلوه ای بهم دیگه میدید

امید میاد یکم از ترندمیکرو خوب میگه
دیسنا حال میکنه
بعدش امید اخرش میگه دکتروب نصب کنید
فقط امریکا جاسوسی میکنه دیگه
روسیه اصلا اهل این کارا نیست پسر خوبیه
بعدش کسپر بد دکی خوبه اره ؟؟؟
اصلنم از یک کشور نیستن که
اینارم بکنیم روسیه شرقی و غربی
عجیب اطلاعات مدیران میبرید بالا
ادم کیف میکنه.
یکشنبه 24 مرداد 1395 11:26 ق.ظ
با حرف امید موافقم. سپردان امنیت سیستم های مهم به کشوری که دقیقا در نقطه مقابل ما قرار دارد اصلا عاقلانه نیست. حداقل میتوان از ترندمیکرو استفاده کرد.
پاسخ دیسنا www.DISNA.ir : هر کشوری فکر منافع خودش هست .


اینکه فکر کنین روسها خوب هستن و آمریکایی ها بد هستن ی تفکر کودکانه هستش .


Mr.Pr
یکشنبه 24 مرداد 1395 10:52 ق.ظ
سلام.

دیسنا همون دکتروب سیستم من رو در شرایط خیلی بحرانی برگردونده ! اگر همین کارو سایمنتک میکرد ( نکرد . در توانش نبود ! فقط متاسف بود برای آلودگی پیش اومده ! ) شاید بیشتر کاربرا بهش رو میاوردن فعلا که تو خود آمریکا هم کاربرای خونگی نورتون استفاده نمیکنن به جز عده ای که بهشون میگن fanboys...

ترند میکرو اسم ایران رو تو لیست کشورایی که ساپورت میکنه نیاورده... اما وقتی به پشتیبانی چت کنی میبینی ایران رو هم ساپورت میکنن.. خب این همون دو روییه معروف نیست ؟ :دی
پاسخ دیسنا www.DISNA.ir : " تو خود آمریکا هم کاربرای خونگی نورتون استفاده نمیکنن " !!!!

دوست عزیز شما چرا اینقدر دارین سعی میکنین غولهای امنیتی رو به شکلی زیر سوال ببری ؟؟؟


کاملآ هدفتون مشخصه . چون محصولاتی رو ارائه میدین که قدرت رقابت با غولهای امنیتی رو نداره .


شما فرض کن جای ترندمیکرو و سیمنتک محصولات کدوم شرکت رو میخوایی استفاده کنید ؟؟ هیچ محصولی رو نمیتونید جایگزینش بزارید .


وقتی بحث انتخاب حرفه ای و آگاهانه باشه کلآ ما قادر به انتخاب محصولات 4-5 شرکت امنیتی هستیم و در برخی موارد 1 یا 2 محصول .


نکته بعدی اینکه محصولات شرکتهایی مثل ترندمیکرو و حتی سیمنتک داره توسط ی شرکت بسیار معتبر به اسم دورانتاش به صورت اصلی و معتبر ارائه میشه و همین باعث عصبانیت بقیه شرکتهای فروشنده ضد ویروس تو ایران شده . چون قادر به گرفتن مشتری های این شرکت نیستن و هر روز هم سهم بیشتری از بازار امنیت و ضد ویروس رو تو ایران داره میگیره .


دیسنا : خبرنامه تخصصی آنتی ویروس ها
امید
یکشنبه 24 مرداد 1395 09:04 ق.ظ
در پاسخ به دوست بی نام.
سیمنتک اگر مشکل بروزرسانی هم نداشت خودش یک مشکل و معضل سایبری به حساب میومد(البته برای ایران)
کمی عقلانی تر فکر کنیم امنیت در نیروگاه ها و مراکز حساس زیرساختی(دیتابیس ها,پرونده های اطلاعاتی,پرونده های نظامی و....) فقط این نیست که سیستم شرکت فوق هک نشود و یا ویروسی نشود,بلکه اعتماد به امنیت هم مطرح است,مثلا گیریم سیمنتک محافظت 100% کرد(که البته نمیکند! چون هیچ محصولی100% نیست) از کجا به سیمنتک اعتماد کنیم که خودش اطلاعات این مراکز را به سرقت نبرد؟
-کاری ندارم بقیه شرکتها هم ممکن است دست به این کار بزنند یا نه اما بحث ما این است که در زمان حال دشمن ایران آمریکاست پس ممکن است (یقینا) از اطلاعات ایران سواستفاده کند(که میکند) پس اگر جزو مدیران ارشد هستید حتما باید این گزینه رو در نظر بگیرید
در مورد صحبتتون پیرامون ترندمیکرو خوب چه اشکال دارد از ترندمیکرو استفاده کنیم به این خوبی
نهایتا اگر کسی ترندمیکرو دوست نداشت محصولات تاپ دیگری هم هستند مثلا دکتروب
منظور دیسنا این بود که با استفاده از کسپرسکی شبکه های کشور رو آسیب پذیر نکنیم (حالا کمی هم تبلیغ خودشان رو کردند )
پاسخ دیسنا www.DISNA.ir : شرکتهای بزرگ امنیتی مثل سیمنتک و ترندمیکرو و مکافی و سوفوس و وب روت از قابل اطمینان ترین برندهای حوزه امنیت و ضد ویروس هستند .


فقط مشکل اینجاست که نسخه های جعلی و تقلبی به طور وسیع و با عناوین مختلف عرضه می شود و حتی گاهآ شرکتهایی در عرضه محصولات جعلی این شرکتها دست دارند که سابقه زیادی در عرضه آنتی ویروس در ایران دارند .


مقایسه ی غول امنیتی مثل ترندمیکرو با شرکتهایی مثل دکتر وب و ... نشان دهنده این است که شما نه تخصص دارید نه دانش لازم و کافی و اصرار شما به غول بودن و بزرگ بودن و خیلی خوب بودن برندی مثل دکتر وب یعنی حاضر به پذیرش اشتباه خود هم نیستید .


امنیت عشق و عاشقی و دوست داشتن نیست .


دیسنا : خبرنامه تخصصی آنتی ویروس ها
شنبه 23 مرداد 1395 01:48 ب.ظ
یه سوالی داشتم. شما میگید استفاده از آنتی ویروس نامعتبر باعث حملات سایبری و خیانت به کشوره. خب بیایید وضعیت را از نگاه شما بررسی کنیم. نورتون که در ایران حتی آپدیتش هم وضعیتش معلوم نیست و گزینه مناسبی برای مثلا یک سازمان و شرکت صنعتی نیست. وب روت هم که اتصال دائم به اینترنت نیاز دارد که در خیلی مکان های صنعتی غیر ممکن و البته خطرناک است. میماند ترندمیکرو و میتوان تنیجه گرفت شما معتقدید فقط و فقط این ترندمیکرو هست که ما را از حملات سایبری نجات خواهد داد و اگر همین فردا کل مراکز حساس ایران ترندمیکرو داشته باشند دیگر میتوان با خیال راحت زندگی کرد!!
پاسخ دیسنا www.DISNA.ir : سیمنتک 2 نوع محصول داره : 1- خانگی که با اسم تجاری نورتون ارائه میشن . 2- سیمنتک " بقیه محصولات سیمنتک "


ضد ویروسهای شرکتی سیمنتک مشکل اپدیت و .. ندارن . فقط ی نکته هست : : باید محصول و لایسنس اصلی و معتبر و به تعداد سیستمهایی که دارید نسبت به سفارش و خرید لایسنس اقدام کنید و لایسنس باید به تعداد دستگاه هایی که میخوایید نصب کنید براتون صادر بشه .


کلآ اصالت و اعتبار لایسنس و محصول خیلی خیلی خیلی مهمه .


وب روت هم برای خیلی مراکز و صنایع کاربر دارد . ولی بیشتر برای شرکتها خوب است .


خوب ترندمیکرو ی کمپانی بسیار بزرگ و معتبر امنیتی است که هم اکنون شرکای استراتژیک بسیار معتبری مانند Cisco - IBM - VMware - Amazon - HP - DELL - EMC - Siemens و .. دارد .


و نکته دیگر اینکه ترندمیکرو از لحاظ تکنولوژی و طیف محصولات هم جایگاه خاص و ویژه ای در حوزه امنیت سایبری و آنتی ویروس دارد و وقتی محصولات این شرکت به صورت معتبر در ایران ارائه می شود این فرصت بسیار خوبی برای بهره گرفتن از محصولات این شرکت است .


موفق باشید .

دیسنا > خبرنامه تخصصی آنتی ویروس ها
امید
شنبه 23 مرداد 1395 10:52 ق.ظ
"اراشون برای کاربرها و شرکتهای ایرانی مصرف داره . نه برای شرکتهای کشورهای خودشون ."
مخالفم.
خوب با این حجمه رسانه ایی که اونا راه انداختن ممکنه بعضی مدیران آمریکایی هم فریب بخورن(حالا کار ندارم بعدا متوجه میشن یا نه)
همونطور که دیدیم چنتا شرکت اروپایی هم با کسپر چندوقت پیش قرارداد بستن.
من بحثم اینه آقا جان!
کسپر روس هست , چرا انقدر که خارج روسیه پرستیده میشه تو روسیه بی اهمیته
واقعا چرا این آمریکاییا یه کم مغزشونو فشار نمیدن فکر نمیکنن بابا این محصول تو خود روسیه هم طرفدار چندانی نداره تو چرا باورمیکنی خفنه!
اخه بدبختی اینه اول با اون هدفی که شما گفتی تبلیغ کسپر رو میکنن بعد خودشونم باورشون میشه
چند وقت پیش بی بی سی گوش میدادم (اینترنشنال و همچین فارسی و روسسش)
فارسی: شرکت امنیتی کسپرسکی یکی از بزرگترین شرکتها موفق به شناسایی بدافزار پیشرفته ایی شد, البته سیمنتک هم یه گزارشی در این مورد داده(سیمنتک حاشیه اییه مهم نیست )
اینترنشنال:شرکت امنیتی روسی کسپرسکی موفق به شناسایی بدافزار بسیار پیشرفته ... شد.
روس: شرکت کسپرسکی و سیمنتک موفق به کشف بدافزاری شدند که شدیدا روسیه و مراکز زیرساختش رو مورد حمله قرار داده بودن.!
سیااق خبر منو کشته!!!
جالبه خبرگزاری های روس همچین واکنش خفنی نشون ندادن
یه جور حالت اینکه خوب شناخت که شناخت خوب؟!
وظیفه اشه باید بشناسه جنجال نداریم
امید
شنبه 23 مرداد 1395 08:40 ق.ظ
کاربر امیر چه بیکاره
هکر وان معلومه پشتش به کدوم شرکت گرمه (سیمنتک) انتظاری بیش از این نمیره
جالب میدونید چیه؟
انقدری که بی بی سی و نیویورک تایمزو یورونیوز به کسپر اهمیت میدن راشا تودی و تاس اهمیت نمیدن
باز هی من بگم گول تبلیغات جعلی وبسایتهای آمریکاییو نخورید کو گوش شنوا
ممنون مازیار ظاهرا کسپر همه چی داره
پاسخ دیسنا www.DISNA.ir : مهم اینه که مشخص شد اون مطلب نادرست و دروغ رو خود کسپرسکی نوشته .


خوب هر کشوری سیاستهای خودش رو داره . کشورهای غربی و آمریکایی هم گفتیم به چه دلایلی در ظاهر از کسپرسکی حمایت میکنن . کاراشون برای کاربرها و شرکتهای ایرانی مصرف داره . نه برای شرکتهای کشورهای خودشون .


مازیار
جمعه 22 مرداد 1395 04:13 ب.ظ
بادرود

ممنون از پاسخت دیسنا . چه شرکت هیولایی این ترند مایکرو انصافا
پاسخ دیسنا www.DISNA.ir : خواهش میکنم .

مازیار
جمعه 22 مرداد 1395 12:42 ب.ظ
با درود

ظاهرا محصول نیروگاهی داره کسپر :

http://www.kaspersky.co.uk/enterprise-security/industrial
پاسخ دیسنا www.DISNA.ir :

کسپرسکی همه چی داره .


فقط چند تا مشکل داره >

- شرکتش قابل اعتماد نیست .


- محصولاتش کیفیت لازم رو نداره .


- خیلی وقتا خبر میزنه فلان محصول رو دادم ولی تا ماهها و گاهی سالها بعد میری و فقط میبینی ی لینک هست و توش ی فرم تماس با ما گذاشته و اطلاعات جمع میکنه .


مثل قضیه kaspersky hosted security که حدود 1-2 سال تو سایت استرالیا و نیوزیلندش فرم گذاشته بود و داشت اطلاعات کاربرها و شرکتها رو جمع میکرد .


پس نتیجه میگیریم . اصلآ مهم نیست کسپرسکی چی میگه یا چکار میکنه .


چند وقت پیش خبر زد محصول برای حفاظت از POS ها داده . . . بعدش شروع کرد صد تا خبر درباره ویروسهای بانکی و مالی و POS منتشر کرد .


الان تمرکز کرده رو ی چیز دیگه و فردا باز ی چیز دیگه .


خیلی داره دست و پا میزنه تا کاربرها شرکتش رو با شرکتهای پیشرو و معتبر امنیتی مقایسه کنن .خیلی داره فشار میاره به خودش تا هر جوری شده تو رسانه ها و اخبار باشه .


به قول گراهام کلولی ، اصلآ برای کسپرسکی مهم نیست دربارش خوب حرف بزنن یا بد . . فقط براش مهمه دربارش حرف بزنن .


در حالی که اصلآ نباید بهش فکر کرد .


حقیقتش اینه نه کسپرسکی ی شرکت پیشرو و معتبر امنیتی هست با این اخبار و تبلیغاتش و نه میشه با غولهای امنیتی مقایسش کرد و در بهترین حالت ی چیز تو مایه های بیت دفندر و آویرا و ایست " نود32 " و ... اینجور برندهاست .


لینکی هم که دادی توش فقط سری تعاریف و نوشته داره و تهش ی contact us داره . همین .


حالا بد نیست ی نگاه به این بندازی :


http://downloadcenter.trendmicro.com/


موفق باشی .


دیسنا : خبرنامه تخصصی آنتی ویروس ها
امید
جمعه 22 مرداد 1395 08:54 ق.ظ
پست طوفانی بود
ولی سوال برام پیش اومده مگه اون شرکتهای و پالایشگاها که فرمودین کسپرسکی داشتن؟!
اصن کسپرسکی مگه محصول نیروگاهی داره؟
درمورد پروژکت سایورون این بدافزار ظاهرا هدفش حمله به دولت ها بوده البته الان این بدافزار توسط اکثر آنتی ویروس ها شناسایی شده که میتونید ببینید:
https://www.virustotal.com/en/file/a4736de88e9208eb81b52f29bab9e7f328b90a86512bd0baadf4c519e948e5ec/analysis/
جالبتر همکاری گسترده سیمنتک با کسپرسکیه!
داشتم هش فایلهایی که توسط سیمنتک منتشر شده رو بررسی میکردم جالبه تعدادی از این هش فایلها اصن وجود نداشت انگار سیمنتک بدوبدو خواسته طباخی کنه بره
برای نمونه:
https://www.virustotal.com/en/file/6c8c93069831a1b60279d2b316fd36bffa0d4c407068dbef81b8e2fe8fd8e8cd/analysis/
آواست؟!
https://www.virustotal.com/en/file/0f8af75782bb7cf0d2e9a78af121417ad3c0c62d8b86c8d2566cdb0f23e15cea/analysis/
آویرا؟(البته آویرا تعداد زیادتری رو نشناخت!
یا مثلا این یکی که سوفوس نشناخته:
https://www.virustotal.com/en/file/bde264ceb211089f6a9c8cfbaf3974bf3d7bf4843d22186684464152c432f8a5/analysis/
هنوز شناسایی 24/54
https://www.virustotal.com/en/file/8e63e579dded54f81ec50ef085929069d30a940ea4afd4f3bf77452f0546a3d3/analysis/
این مورد واقعا خنده داره فقط 19 تا شناختن:(جالبه بیت دفندر که مدعیه شناساییش تاپ اسکوره!)
https://www.virustotal.com/en/file/ab8181ae5cc205f1d3cae00d8b34011e47b735a553bd5a4f079f03052b74a06d/analysis/
یا مثلا ایست:
https://www.virustotal.com/en/file/96e6b2cedaf2840b1939a9128751aec0f1ac724df76970bc744e3043281d3afd/analysis/
پاسخ دیسنا www.DISNA.ir : همه میدونیم نداره . ولی متاسفانه دهها استعلام از طرف نیروگاه ها و پتروشیمی ها و پالایشگاه ها برای خرید محصولات مثل کسپرسکی و ایست و ... برای شرکتهایی مثل دورانتاش ارسال شده .


اصلآ شما فرض کن کسپرسکی محصول نیروگاهی هم داشته باشه . . . . . . به نظر شما قابل اعتماد و اطمینانه ؟؟؟؟ کسپرسکی از وقتی تاسیس شده خیلی ادعاها کرده ولی همیشه حقیقت ی چیز دیگه بوده .

فراموش کردین تو چند آپدیت اشتباهی که داد چه فضاحتی بار اورد ؟؟؟؟ در یک مورد 2-3 روز و در یک مورد 20 روز تصحیح آپدیت اشتباهش طول کشید . هر چند که همینطوری شبکه لنگ میزنه و قاطی میکنه .

تو گوگل سرچ بزن ( آپدیت فاجعه کسپرسکی ) ( کسپرسکی نقره داغ ) تو یکی دو لینک اول برات میاره .


MD5 >>


6cd8311d11dc973e970237e10ed04ad7

2a8785bf45f4f03c10cd929bb0685c2d

beb2cc1694d89354a062b04b27811099

113050c3e3140bf631d186d78d4b1dc0

01ac1cd4064b44cdfa24bf4eb40290e7

0a0948d871ef5a3006c0ab2997ad330e

0886ace08961e71e5a572698307efdeeSHA256 >>

a4736de88e9208eb81b52f29bab9e7f328b90a86512bd0baadf4c519e948e5ec

6c8c93069831a1b60279d2b316fd36bffa0d4c407068dbef81b8e2fe8fd8e8cd

0f8af75782bb7cf0d2e9a78af121417ad3c0c62d8b86c8d2566cdb0f23e15cea

bde264ceb211089f6a9c8cfbaf3974bf3d7bf4843d22186684464152c432f8a5

8e63e579dded54f81ec50ef085929069d30a940ea4afd4f3bf77452f0546a3d3


شیوه شناسایی در ضد ویروسها فرق داره .ولی خوب کلآ مراکز صنعتی و نفتی و گازی فقط 3-4 محصول ضد ویروس از غولهای امنیتی رو استفاده میکنن . مثلآ Office Scan با ماژولهاش و یا Deep Security و مثل گداها دنبال محصول 2 دلاری نیستن .


نه اینکه مثل احمقها کسپرسکی endpoint یا ESET بریزن روی سیستمهاشون و خودشون و کشورشون رو بدبخت کنن .


فکر کردین برای چی کسپرسکی تو توزیع محصولات ضد ویروس جعلی و تقلبی دست داره و بهر شکل ممکن با رشوه و لابی و زد و بند سعی کرده مانع انتشار اخبار و آگهی های شرکت معتبری مثل دورانتاش بشه ؟؟؟


فراموش کردین برای اینکه ی آگهی 20 هزار تومنی شرکت دورانتاش تو عصر ارتباط چاپ نشه ، شش نفر از مدیران عامل شرکتهای فروشنده آنتی ویروس که عمدتآ هم فروشنده های کسپرسکی بودن تو دفتر اون هفته نامه جلسه گذاشتن ؟؟؟؟؟چون هم بهترین برندهای حوزه ضد ویروس رو تو ایران توزیع میکنه . و هم محصول صد در صد اصلی و معتبر میده و لایسنس رو مطابق Term & Conditions اون شرکت صادر و به خریدار ارائه میده .


دیسنا : خبرنامه تخصصی آنتی ویروس ها 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.