دیسنا - وب سایت خبری و آموزشی شرکتها و محصولات آنتی ویروس
logo

وب سایت AV-Comparatives که در زمینه انتشار تست و مقایسه آنتی ویروسها فعالیت دارد ، بهترین نرم افزارهای آنتی ویروس را برای سال 2015 معرفی کرد .

در گزارشی که به همین منظور توسط وب سایت AV-Comparatives منتشر شده در بیشتر بخشها مانند حفاظت ، خطای مثبت کاذب ، Performance ، قدرت پاکسازی بدافزارها و قدرت در تشخیص فایلهای مخرب ، بیشتر جوایز به آنتی ویروسهای کسپرسکی ( کاسپرسکی ) ، بیت دفندر ( بیت دیفندر ) ، آویرا و ایست ( نود32 ) رسیده است .


ولی چند نکته مخصوصآ برای اندک کاربرانی که فکر میکنند انتخاب ضد ویروس براساس تستهای این وب سایت میتواند برای آنها مفید باشد .

1- نامی از کمپانی های بزرگ و پیشرو آنتی ویروس در بین دریافت کنندگان جوایز دیده نمی شود .

2- بجزء اینکه چندین شرکت آنتی ویروس در تستهای AV-C حضور ندارند ( مانند تراست پورت ، جی دیتا و ..)  ، غیبت و عدم حضور کمپانی های بزرگ امنیتی مانند سایمنتک و وب روت بسیار مشهود است و این سوال را ایجاد میکند چرا شرکتهایی که بیشترین سابقه و فروش و سهم را در بازار آنتی ویروس دنیا دارند در این تستها حضور ندارند ؟!

3- با اینکه مکافی ( اینتل سکیوریتی ) و ترندمیکرو ( پی سی سیلین ) در تستها حضور دارند ولی نامی از آنها دیده نمی شود .

این 2 شرکت نیز از جماه کمپانی های بزرگ و معتبر آنتی ویروس در دنیا هستند و سهم زیادی در بازار آنتی ویروس دارند .

4- همانطور که میدانید در سال 2011 میلادی ، شرکت سیمنتک از حضور در تستهای وب سایت AV-C انصراف داد .

چرا از زمان خروج رسمی سیمنتک از سایت AV-C با اینحال این وب سایت دو مرتبه بدون اطلاع و اجازه شرکت سیمنتک ( Symantec ) از آنتی ویروسهای این شرکت بزرگ نام برده و به قول معروف از نام و لوگوی Symantec سوء استفاده کرده است ؟؟      لینک1       لینک2       لینک3


5- رنکینگ AV-Comparatives در Alexa نشان میدهد که این سایت مرجع بخش زیادی از کاربران نیست و صرفآ بخش کوچکی از کاربران معمولی و البته شبکه های رسانه ای چند شرکت آنتی ویروس بازدیدکننده و توصیه کننده این وب سایت هستند.

6- آنتی ویروسهای وب روت در حالی در تستهای AV-C حضور ندارند که آنتی ویروسهای فوق سبک وب روت که از سال 2011 با نام تجاری Webroot Secure Anywhere عرضه شده اند ، سبکترین و کم حجمترین و سریعترین آنتی ویروسهای دنیا هستند .

7- درج نتایج به ظاهر قابل قبول برای ترندمیکرو در تستهای Real World و درج خطای مثبت کاذب بسیار زیاد ، نشان دهنده این است که سایت AV-C به شدت نیاز به حضور کمپانی بزرگ Trend Micro دارد تا به تستهایش اعتبار ببخشد ، ولی با درج زیاد بودن خطای مثبت کاذب برای آنتی ویروسهای ترندمیکرو به شکلی سعی دارد هم از اعتبار ترندمیکرو استفاده کند ، هم جایگاه ترندمیکرو را تضعیف و از طرفی و به شرکتهای دیگر مانند کسپرسکی و بیت دفندر و ... کمک کند .

8- چرا اکثر رسانه های ایرانی اخبار و گزارشاتی که در آنها آنتی ویروسهای کمپانی های بزرگ و پیشرو امنیتی رتبه های بالایی کسب میکنند را منتشر نمیکنند ؟!

اخبار مرتبط :

اخبار تست و مقایسه آنتی ویروسها در دیسنا

دیسنا : پایگاه اطلاع رسانی امنیت اطلاعات ایران