دیسنا - وب سایت خبری و آموزشی شرکتها و محصولات آنتی ویروس

http://antivirus.durantash.com/images/disna/kl-logo-black.jpg

چند روز پیش خبری به نقل از شرکت روسی کسپرسکی پیرامون شناسایی ویروسی با نام دوکو 2 ( duqu 2 ) در هتل محل مذاکرات امنیتی ایران ( 5 +1 ) منتشر شده است .

هم خود کسپرسکی و برخی وب سایتها با تاکید بر شناسایی این ویروس توسط کسپرسکی سعی نمودند بخشهای اصلی و مهم این خبر را حذف کرده و یا بی اهمیت نشان دهند .

حقیقت این است که شرکت کسپرسکی توسط گروهی از هکرها مورد حمله سایبری قرار گرفته و به دلیل عدم شناسایی ویروس توسط آنتی ویروسهای کسپرسکی ، بخش زیادی از مشتریان این شرکت روسی به ویروس جاسوس افزار آلوده شده بودند و به همین دلیل کسپرسکی با نام بردن از مذاکرات اتمی ایران و گروه 5 + 1 سعی نموده تا بار منفی عدم شناسایی این ویروس را به طور کامل خنثی کند .


براساس برخی گزارشات شبکه شرکت روسی کسپرسکی و سیستمهای مشتریانش 6 ماه بدون اینکه آنتی ویروسهای این شرکت قادر به شناسایی این ویروس باشند میزبان آن بوده اند .

جزئیات بیشتر را در لینکهای زیر میتوانید مشاهده نمائید .

Kaspersky being hacked is a lesson for us all

Duqu 2.0 Attack On Kaspersky Lab Opens Chilling New Chapter In Cyber Espionage

ولی چرا در چندین مورد جدید کسپرسکی سعی دارد تا اطلاعات کامل تری در اختیار کاربران قرار دهد ؟

بعد از افشای دروغگویی های کسپرسکی به رسانه ها و سوء استفاده های خبری و تبلیغاتی این شرکت و مشخص شدن اهداف این شرکت روسی از انتشار برخی اخبار و گزارشات ، این شرکت سعی دارد وجه شکست خورده و فریبکارانه خود را از اذهان کاربران پاک کند .

ولی آیا به چوپان دروغگو میتوان اعتماد کرد ؟

مسئله دیگر این است که کسپرسکی با استفاده از داستان پردازی پیرامون ویروسهای استاکس نت ، دوکو ، گاوس و دیگر ویروسهای شناخته شده و ناشناخته ، سعی دارد تا خود را یک شرکت مطرح و بزرگ امنیتی معرفی کند .

این در حالی است که در سالهای اخیر صدها نماینده کسپرسکی ارتباط با این شرکت را به طور کامل قطع کرده و دهها کارمند و مدیر و مدیر ارشد کسپرسکی استعفاء داده و دیگر حاضر به ادامه همکاری با این شرکت روسی نبوده اند .

متاسفانه در ایران شرکت شیاد و کلاهبردار کسپرسکی به شدت از طرف سازمان نظام صنفی رایانه ای ( استان تهران ) مخصوصآ کمیسیون افتا حمایت می شود و برخی از رسانه ها و نشریات و خبرگزاری ها آگاهانه و یا ناآگاهانه عضو شبکه خبرپراکنی این شرکت روسی هستند .

اکثر اطلاعات پیرامون فعالیتها و اهداف کسپرسکی توسط شرکت دورانتاش که زمانی یکی از بزرگترین نمایندگان کسپرسکی در منطقه ایران ، خاورمیانه و غرب آسیا بوده و وب سایت خبری دیسنا منتشر شده است  .

شرکت دورانتاش اوایل سال 2010 میلادی و پس از اینکه کسپرسکی از هزاران مشتری و نماینده اش کلاهبرداری کرد و حاضر به عذرخواهی و پرداخت غرامت نشد ، ارتباط با این شرکت روسی را قطع کرد .

مورد اختلافی دیگر شرکت دورانتاش و کسپرسکی ، عرضه آنتی ویروسهای دیگر شرکتهای امنیتی مخصوصآ غولهای آنتی ویروس توسط شرکت دورانتاش در بازار ایران بود که ضربه بسیار بدی به کسب و کار کسپرسکی در ایران وارد نمود .

خبر به نقل از خبرآنلاین

( جالب است که وب سایت خبرآنلاین در ابتدای خبری که درباره این ویروس با عنوان " وال استریت ژورنال: ویروس با منشأ اسرائیلی هتل‌های محل مذاکرات هسته‌ای ایران را هدف قرار داد. " منتشر نموده ،  از شرکت کسپرسکی که سابقه کلاهبرداری و دروغگویی و انتشار گزارشات و تبلیغات کذب و نادرست دارد با عنوان " یک شرکت معتبر امنیت سایبری " یاد کرده است !!!! )


اخبار مرتبط :


برخی از اخبار و گزارشات پیرامون شرکت و آنتی ویروس های کسپرسکی

آسیب پذیری مشتریان آنتی ویروسهای 3 شرکت ( حمله FREAK )


دیسنا : پایگاه اطلاع رسانی امنیت اطلاعات ایران