دیسنا : خبرنامه تخصصی آنتی ویروس ها
امنیت، هدیه ما به شماست.
                                                        
درباره وبلاگ

دیسنا : خبرنامه تخصصی آنتی ویروس ها

ارائه آخرین اخبار ، اطلاعات و آموزش در حوزه آنتی ویروس ها

Durantash Information Security News Agency

www.DISNA.ir

مدیر وبلاگ : دیسنا www.DISNA.ir
برچسبها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
دیسنا - وب سایت خبری و آموزشی شرکتها و محصولات آنتی ویروس

The New York Times  http://antivirus.durantash.com/images/disna/kl-logo-black.jpg

هیچکس فکر نمیکرد کسپرسکی اینقدر راحت از خبرنگار و روزنامه نیویورک تایمز سوء استفاده کند .

اخیرآ خبری به نقل از شرکت روسی کسپرسکی در روزنامه نیویورک تایمز منتشر شد که در آن کسپرسکی ادعا کرده خلافکاران سایبری به وسیله ویروس و آلوده کردن سیستمهای بانکی و پرداخت از حدود 100 بانک رقمی بین 300 میلیون دلار تا 1 میلیارد دلار سرقت کرده اند .
برخی وب سایتها براساس این خبر ، این سرقت را یکی از بزرگترین سرقتهای مالی و بانکی در فضای مجازی به وسیله ویروسها نام نهادند که افتخار شناسایی آن به شرکت روسی کسپرسکی رسیده است .

در ایران نیز نمایندگان و شبکه خبرپراکنی شرکت شیاد و کلاهبردار کسپرسکی و متاسفانه برخی وب سایتها مانند تابناک و وب سایت مرکز ماهر این خبر را بازنشر کرده اند .

بالافاصله پس از انتشار این خبر برخی شرکتها و کارشناسان امنیتی از جمله " گراهام کلی " ادعای کسپرسکی درباره شناسایی ویروس بانکی و سرقت حدود 1 میلیارد دلاری را زیر سوال بردند .


توضیحات گراهام کلی از متخصصین ارشد حوزه امنیت اطلاعات با بیش از 20 سال سابقه فعالیت .

خلاصه ترجمه یادداشت گراهام کلی : ( Graham Cluley )

1- انتشار این خبر توسط نیویورک تایمز شاید تا حدی طبیعی باشد .

رسانه ها به دنبال جنجال و تیترهای خبری تاثیر گزار هستند و کسپرسکی شرکتی است که این بهانه را به خبرنگار نیویورک تایمز داده است .

2- خبرنگار و روزنامه نیویورک تایمز باید با دقت بیشتری اطلاعاتی که از شرکت روسی کسپرسکی دریافت کرده بود را بررسی میکرد .

3- کسپرسکی در حالی ویروس سارق را Carbanak نامگذاری کرده که به احتمال زیاد این ویروس دقیقآ همان ویروسی است که شرکت Fox-it آن را با نام Anunak شناسایی کرده و خبر آن پیش از این منتشر شده بود .

4- این همان ویروسی است که در دسامبر گذشته خبر آن با این مضمون که هکرهای روسی میلیونها دلار از بانکها سرقت کرده اند ، منتشر شده بود .

این ویروس علاوه بر حمله به سیستمهای مالی و بانکی و سرقت پول ، قادر به نصب بدافزار و ویروس بر روی دستگاه های ATM ( پرداخت بانکی ) بود .

Carbanak ؟ یا  Anunak  ؟

گراهام کلی ، متخصص ارشد امنیتی ضمن اینکه به احتمال زیاد ویروس Carbanak همان ویروس Anunak  است برای روزنامه نیویورک تایمز ابراز تاسف کرده که بدون انجام تحقیق و بررسی های لازم اقدام به انتشار خبر به نقل از شرکت شیاد و کلاهبردار کسپرسکی نموده و زحمات تیم های امنیتی شرکتهای Fox-it و Group - IB را نادیده گرفته است .

براساس گفته های این متخصص امنیتی ویروس Carbanak همان ویروس Anunak است و فقط در طول زمان توانسته مبالغ بیشتری را سرقت کند که اگر این موضوع صحیح باشد این به دلیل نقص های موجود در سیستمهای بانکی بوده . ( این ادعا قابل اثبات نیست . )


ولی نظرات مهندس صفری از متخصصین ارشد امنیتی در حوزه سیاستگذاری و مارکتینگ و از نویسندگان وب سایت خبری دیسنا نیز جالب و خواندنی است :

1- انتشار هر خبری به نقل از شرکت کسپرسکی که سابقه آن در شیادی و کلاهبرداری بر همه روشن است  ، فقط میتواند نشان دهنده بی اعتباری و اوج حماقت و نادانی هر خبرنگار و رسانه ای باشد .

2- روزنامه نیویورک تایمز متاسفانه به گفته های متخصصین کسپرسکی اعتماد نموده و این نشان میدهد هنوز برخی رسانه ها و اشخاص رسانه ای با شیوه فعالیتها و سیاستهای این شرکت روسی که براساس دروغ و فریب بنا نهاده شده آشنایی ندارند .

3- وقتی به گذشته برگردیم فقط میبینید که کسپرسکی صدها خبر درباره ویروسهایی مانند فلیم ، مینی فلیم ، دوکو ، گاوس ، دختر خاله ها و پسر عموهای استاکس نت و غیره منتشر کرد و تقریبآ در همه آن موارد کسپرسکی مدعی شد خودش اولین بار این ویروسها را شناسایی کرده ، این در حالی است که در همه این موارد مشخص شد این ویروسها اولین بار توسط دیگر شرکتهای امنیتی شناسایی شده اند و کسپرسکی هیچ نقشی در شناسایی و تجزیه و تحلیل آنها نداشته .

4- کسپرسکی سابقه بدی در خبرسازی و استفاده از تیمهای تبلیغاتی و خبری و گرافیک برای انتشار اخبار و گزارشات کذب و طراحی طرح های جذاب و مخاطب پسند دارد و فعالان حوزه رسانه باید به شدت مراقب فریبکاری های این شرکت کلاهبردار روسی باشند .

بد نیست بدانید یکی از متخصصین امنیتی به کنایه گفته بود " کسپرسکی بیش از آنکه یک شرکت امنیتی باشد ، یک شرکت خبری و تبلیغاتی و گرافیکی و طراحی است . "

5- هدف کسپرسکی از انتشار اینگونه آمارها و اخبار و تبلیغات بر کسی پوشیده نیست .

این شرکت هدفی بجزء بر سر زبانها انداختن اسم شرکتش ندارد و برای این کار دست به هر کاری زده و میزند .

انتشار مطالب کذب درباره حملات و ویروسهای سایبری مانند اکتبر سرخ و ماسک و یا ربودن و گروگان گیری صوری و ظاهری پسر یوجین کسپرسکی از جمله این موارد است که کسپرسکی انجام داده تا برای خود تبلیغ کند .

6- از مرکز ماهر هیچ انتظاری نمیرود .

هر چند مرکز ماهر مدعی است یک سازمان و مرکز بی طرف است ولی بررسی سوابق فعالیتهای خبری وب سایت مرکز ماهر نشان میدهد متاسفانه این مرکز سالهاست براساس سیاستهای شرکت روسی کسپرسکی فعالیت میکند .

در حالی که تاکنون نزدیک به هزار بار نام شرکت شیاد و کلاهبردار کسپرسکی در وب سایت مرکز ماهر آمده و برای چندین سال این وب سایت به وب سایتهای شرکای خبری و تبلیغاتی کسپرسکی لینک مستقیم داده بود ، فقط حدود 10 بار از شرکت بسیار بزرگ و معتبر " ترندمیکرو " نام برده .

( به تازگی در نسخه جدید وب سایت مرکز ماهر است که لینک به شرکای خبری و تبلیغاتی شرکت شیاد کسپرسکی حذف شده . )

در یک مورد نیز وب سایت مرکز ماهر خبر منتشر شده توسط ترندمیکرو را ترجمه و پس از حذف نام " ترندمیکرو " منتشر نموده .

این در حالی است که وب سایت مرکز ماهر به طور کلی فقط یکبار از شرکت امنیتی وب روت " Webroot " نام برده .

Webroot صاحب کمپانی Prevx و یکی از بزرگترین شرکتهای آنتی ویروس و سازنده سبکترین و کم حجم ترین آنتی ویروس های دنیا .

همانطور که میدانید آنتی ویروس های Prevx اولین آنتی ویروسی است که ویروس شعله یا همان Flame را شناسایی کرد .

5 سال پیش از اینکه کسپرسکی و مرکز ماهر مدعی شناسایی
ویروس فلیم شوند ، این ویروس توسط Prevx به صورت خودکار و به وسیله هوش مصنوعی ( رفتار شناسی ) شناسایی شده بود .

اولین بار مرکز ماهر مدعی شناسایی ویروس فلیم شد ولی در کمتر از 24 ساعت کسپرسکی با انتشار صدها خبر و ایجاد موج خبری و تبلیغاتی ادعا کرد این ویروس را خودش شناسایی کرده ، ولی پس از بررسی دیتا بیس ها و لاگ فایلهای شرکتهای امنیتی مشخص شد ویروس 5 سال پیش از آن توسط آنتی ویروس Prevx شناسایی شده بوده و مرکز ماهر فقط آن را تجزیه و تحلیل کرده است .

شرکت Prevx پیش از اینکه توسط شرکت امنیتی Webroot خریداری شود نام و مشخصات همه فایلهایی که به عنوان ویروس یا تهدید سایبری توسط آنتی ویروس هایش شناسایی میشد در وب سایتش درج میکرد .

7- کسپرسکی چطوری مبلغ 1 میلیارد دلار را حساب کرده است ؟! جوری ادعا کرده انگار مبالغ سرقت شده دست خودش است .

8- روی دیگر سکه :

البته میتوان جور دیگری نیز این مسئله را تحلیل کرد .

خبرنگار نیویورک تایمز که از کذب و دروغ بودن ادعاهای شرکت روسی کسپرسکی مطلع بوده به عمد خبر ارائه شده توسط کسپرسکی را منتشر کرده تا کارشناسان و شرکتهای معتبر امنیتی پاسخ این شرکت را بدهند و برای چندمین بار دست کسپرسکی برای کاربران و شرکتها رو شود .

کسپرسکی که با مشکلات بسیار زیادی برای فروش محصولاتش روبرو است در این سالها دست به هر کاری ( مخصوصآ غیر اخلاقی و غیر قانونی : از جمله انتشار اخبار و تبلیغات کذب و دروغ زده ) تا کاربران را به خرید آنتی ویروس هایش ترغیب کند .

این در حالی است که اجرای همین شیوه های غیر اخلاقی کسپرسکی باعث شده تا روز به روز وضعیت این شرکت وخیم تر از گذشته شود و همین اندک مشتریانش نیز حاضر به خرید و تمدید آنتی ویروس های این شرکت روسی نباشند .

در ایران به دلیل عدم وجود قوانین مشخص در حوزه نرم افزار و از طرفی حمایت سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران مخصوصآ کمیسیون افتا و برخی رسانه ها از کسپرسکی ، این شرکت کلاهبردار روسی فعالیتهای غیر اخلاقی و غیر قانونی دیگری نیز انجام میدهد که میتوان به توزیع نرم افزارها و لایسنسهای جعلی و مشکل دار در بازار با هدف آشفته کردن بازار آنتی ویروس و جلوگیری از حضور محصولات شرکت معتبر دورانتاش در ویترین فروشگاه ها اشاره نمود .


خبر تکمیلی :


Update 16 February 2015: Fox-IT has confirmed that Anunak and Carbanak are one and the same.


شرکت Fox-it تائید کرد ویروس Caranak  همان ویروس Anunak  است و کسپرسکی در یک اقدام شرم آور فقط با تغییر نام این ویروس اقدام به خبرسازی و تبلیغات نموده است .

همچنین شرکت Fox-it تائید کرد این ویروس فقط یک بانک روسی را هدف قرار داده و فقط از آن بانک توانسته مبالغی را سرقت کند و هیچ یک از بانکهای منطقه اروپا و آمریکا شاهد آلودگی به این ویروس نبوده اند .

خبر تکمیلی جوابیه شرکت امنیتی Fox-it به زودی توسط دیسنا منتشر می شود .


در چند سال اخیر صدها شرکت ارتباط با کسپرسکی را قطع کرده و دهها مدیر ارشد و کارمند از شرکت روسی استعفاء داده و این شرکت را ترک کرده اند .

اخبار مرتبط :


کسپرسکی ، کاسپرسکی ، کسپراسکی ، آنتی ویروس ، لایسنس ، آپدیت ، آتنا ، آواژنگ ، دورانتاش ، بیت دفندر ، آویرا ، نود32 ، پاندا ، سکیوریتی ، جی دیتا ، بولگارد ، ترندمیکرو ، ترند میکرو ، ترند مایکرو ، نورتون ، سیمنتک ، سایمانتک ، سیمانتک ، ایدکو ، خرید آنلاین ، آپدیت ، لایسنس ، سریال ، تریال ،

نوع مطلب : اخبار شرکتها، تحلیل و بررسی، 
برچسب ها : کاسپرسکی، کسپرسکی، بانک، مالی، پول، پولی، دزدی،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 29 بهمن 1393 07:10 ب.ظ
اونی که دچار بحران جدی در فروش لایسنس های محصولات امریکایی و ژاپنی هست دورانتاشه که دست به دامن گروه تخیل نویسان دیسنای خودش شده و صد البته که اتفاقا تمام این اخبار توسط سایت دروغگوی دیسنا نوشته شده و مورد تایید نیست شما عددی نیستی که راجع به کسپرسکی حتی نظر بدی چه برسه به تایید شما یه وبلاگ کوچولویی که زیر یه علامت سوال گنده س و جز خودتون هیشکی آدم هم حسابتون نمیکنه حرف از تایید میزنی ؟
هه شما کسپرسکی رو تایید نمیکنی ؟
هه جوک خفنی بود اینم از توهم خیلی زیادتونه
دیسنا www.DISNA.irسلام .
1- همه یادداشتهای دیسنا با ارائه دلایل ، شواهد ، مستندات و منابع معتبر وموثق منتشر شده .

2- پاسخ شما را خود شرکت کسپرسکی داده و اعتراف به اشتباهاتش کرده ( زمانی که به خاطر اخبار دیسنا دست به اعمال تغییرات در وب سایتش میزند . )

3- دیسنا اولین و معتبرترین وب سایت خبری و آموزشی در حوزه امنیت اطلاعات است و ارائه صحیح و صادقانه اطلاعات توسط دیسنا هست که باعث شد تا کسپرسکی تلاش کند تا فعالیت آن را متوقف کند و شرکت ایست ( نود32 ) هم با مسدود کردن آدرس وبلاگی دیسنا از دسترسی مشتریانش به اخبار دیسنا جلوگیری کند .

4- نام و مشخصات خود را ننوشتید !!! شما اول باید یاد بگیرید مشخصات خودتون رو هنگام ارسال نظر بنویسید و سپس یاد بگیرید مطالب دیسنا را درست و کامل مطالعه کنید و سپس اقدام به ارسال نظر نمائید .

5- برای دیسنا فقط و فقط ارائه اطلاعات معتبر و موثق مهم است و نظرات برخی فروشندگان و یا اشخاص و شرکتهای سود جو اهمیتی ندارد .

دیسنا : مرجع خبری و آموزشی آنتی ویروس ها
www.disna.ir
سه شنبه 28 بهمن 1393 11:17 ب.ظ
سلام دوست گرامى نویسنده،راستش یه هفته پیش به شركت دورانتاش ایمیل زدم و در مورد قیمت بالاى لایسنس هاش سؤال پرسیده بودم اما متاسفانه ایمیلم را جواب ندادند!!! الان سایت هایى هستند كه قیمت لایسنس norton internet security رو ارزان تر از دورانتاش میدن مانند www.iransetup.com و حتى با احساس مسئولیت به تمام سؤالات و مشكلات فنى در خصوص آنتى ویروس پاسخگو میباشند، اما شركت دورانتاش....!!!!
دیسنا www.DISNA.irسلام .

براساس ارجاع سوال شما به شرکت دورانتاش :

1- شرکت دورانتاش به همه ایمیلها بین 10 دقیقه تا حداکثر 3 ساعت پاسخ می دهد .

2- در بازار همه نوع محصول و ضد ویروسی هست . این دیگه خودتون باید تشخیص بدین کدوم گارانتی و شرکت معتبر تره .

10 تا شرکت که خودشون رو نماینده اصلی میدونن قادر نیستن با یکی مثل شرکت دورانتاش از لحاظ اعتبار و خدمات و تعهد مقایسه کنن ، اونوقت شما خودت متوجه شدی چی رو داری با دورانتاش مقایسه میکنی ؟!

فکر کنیم جوابتون مشخص داده شده و هر چیش هم ندادیم به دردتون نمیخوره .

دورانتاش رو برداشتی با ایران ستاپ مقایسه کردی ؟
خیلی حس شوخ طبعی دارین .

20 تا شرکت و نشریه و روزنامه و وب سایت دارن مستقیم و غیر مستقیم بر ضد دورانتاش فعالیت میکنن اونوقت شما .............

موفق باشی .
دیسنا : مرجع خبری و آموزشی آنتی ویروس ها
سه شنبه 28 بهمن 1393 12:54 ب.ظ
جاسوسی توشیبا از ایرانی ها
http://www.yjc.ir/fa/news/5135333/%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D9%86%D8%B1%D9%85%E2%80%8C%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D8%A7%D8%B3%D9%88%D8%B3%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%AF%DB%8C%D8%B3%DA%A9-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86%D9%87%E2%80%8C-%D9%87%D8%A7-%D8%AC%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%DA%A9%D9%86%D8%AF%D8%AC%D8%A7%D8%B3%D9%88%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-30-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86
دیسنا www.DISNA.ir1- خبر توسط شرکت شیاد و کلاهبردار و دروغگوی کسپرسکی منتشر شده و مورد تائید نیست .

2- کسپرسکی با مشکلات جدی در فروش محصولاتش روبرو است مخصوصآ که صدها نماینده و مدیر ارشد و کارمندش رو از دست داده و وضعیتش هر روز وخیم تر میشه .

3- از طرفی بحراین اوکراین باعث شده برخی کشورها به طور عرفی از خرید محصولات این شرکت شیاد و کلاهبردار خودداری کنند .

4- آلوده شدن سیستمهای بانکهای روسی و سازمان ترافیک مسکو و سیستم انتخاباتی اوکراین فقط بخشی از مشکلاتی که مشتریان شرکت کلاهبردار کسپرسکی باهاش دست به گریبان هستن .

صد تا از این اخبار هم توسط کسپرسکی منتشر بشه اهمیتی نداره .

دیسنا : مرجع خبری و آموزشی آنتی ویروس ها
www.disna.ir
سه شنبه 28 بهمن 1393 09:30 ق.ظ
آقای صفری از کارشناسان ارشد امنیتی ؟ ایشون کجا مشاورن ؟ کدوم پروژه بودن ؟ می شه رزومشه و بذاری ؟ به خدا توهم دارید
دیسنا www.DISNA.irسلام .

ایشون از متخصصین ارشد حوزه امنیت هستن که الان بیشتر در حوزه مارکتینگ و سیاست های شرکتهای امنیتی و خبر و آموزش فعالیت دارن و به دلایلی تا امروز تمایلی نداشتن اسمی ازشون برده بشه .

بیشتر اخباری که مربوط به تحلیل و بررسی رفتار و سیاستهای شرکتهای امنیتی هستش توسط ایشون به رشته تحریر در میاد .

برای نمونه خبر مربوط به سوء استفاده کسپرسکی از نام و لوگوی بقیه شرکتها ، رصد فعالیتهای شرکتهای امنیتی از جمله شرکت کلاهبردار کسپرسکی و خبر " ادعاهای کسپرسکی درباره ویروس ماسک " توسط ایشون نوشته شده است .

توهم رو شما میزنین دوست عزیز نه ما .

توهم رو کسپرسکی و نماینده هاش میزنن که تلاش دارن با انتشار اخبار و آمار و گزارشات دروغ و کذب کاربرها و مدیرای شبکه شرکتها و سازمانها رو فریب بدن تا آنتی ویروس هاشون رو بفروشن .

توهم رو 4 فروشنده آنتی ویروس های آویرا و بیت دفندر و پاندا و جی دیتا و امن افزاری ها میزنن که از ی شرکت شیاد و کلاهبردار حمایت میکنن و ارتباط تنگاتنگی با شرکای تجاری ، خبری و تبلیغاتی اون دارن و فکر میکنن اینطوری میتونن بخشی از بازار آنتی ویروس رو بدست بیارن و هنوز متوجه نشدن در این چند ساله چقدر راحت توسط نماینده های کسپرسکی بازی خوردن و چطوری راحت کسپرسکی دهنشون رو بسته که درباره کسپرسکی اظهار نظر نکنن .

توهم رو مرکز ماهر میزنه که سالهاست داره براساس سیاستهای شرکت شیاد و کلاهبردار کسپرسکی اقدام به انتشار خبر و گزارش میکنه و با تنگ نظری یا خبری از ترندمیکرو منتشر نمیکنه و یا اگر هم خبر بزنه اسم ترندمیکرو رو از متن خبرش حذف میکنه .

دوست دارید باز هم بشنوید ؟

توهم رو مدیرای سایت همراه اول میزنن که لینک 4 تا ضد ویروس رو به صورت اشتباه و نادرست و ناقص تو سایتشون گذاشتن و بهشون فشار میاد اون رو درستش کنن .

متاسفانه رشوه و دروغگویی و فریبکاری فضای اطلاع رسانی کشور مخصوصآ تو حوزه امنیت فناوری اطلاعات رو به شکل بدی آلوده کرده و به راحتی میشه فهمید یکی از مقصرین اصلی سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران مخصوصآ کمیسیون افتا هستش که به طور جدی از دروغگویی و انتشار مطالب کذب حمایت میکنه .

دیسنا : مرجع خبری و آموزشی آنتی ویروس ها
www.disna.ir
سه شنبه 28 بهمن 1393 12:29 ق.ظ
دمش گرم که سر همه میتونه کلاه بزاره. حالا جالبه که تو کل دنیا فقط شما نابغه ها هستین که متوجه موضوع میشین!!!!!!!
دیسنا www.DISNA.irشما خیلی مشکل شخصیتی و فکری دارین که به کلاهبردار بودن کسپرسکی افتخار میکنی .

میشه حدس زد خودتون کلاهبردار هستین که ی کلاهبردار و شیاد و دروغگوی دیگه رو تحسین میکنی .

فقط ما ؟

fox-it و Graham Cluley و بقیه متخصصین و شرکتهای امنیتی و رسانه ها پس چی ؟؟؟؟

شما اول یاد بگیر ی یادداشت رو درست بخونی ، بعدش بیا اظهار نظر کن .

دیسنا : مرجع خبری و آموزشی آنتی ویروس ها

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


 
   
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic