دیسنا - پایگاه اطلاع رسانی امنیت اطلاعات ایران
شرکت دورانتاش یکی از پیشرو ترین شرکتهای عرضه کننده نسخه های اصلی و معتبر سرویسهای امنیتی و آنتی ویروس برای کاربران خانگی ، شرکتی ، سازمانی و مراکز داده در ایران است .

جدیدترین لیست قیمت آنتی ویروس های خانگی منتشر شده در وب سایت شرکت دورانتاش نشان می دهد این شرکت تلاش دارد تا سهم بسیار بیشتری از بازار آنتی ویروس ایران را در اختیار خود بگیرد .


درباره شرکت دورانتاش :

هرچند توضیحات کاملی درباره شرکت دورانتاش در وب سایت این شرکت به نشانی www.durantash.com داده شده ، ولی به طور خلاصه میتوان به موارد زیر اشاره کرد :


دورانتاش اولین ارائه دهنده معتبر بسیاری از سرویسهای امنیتی و آنتی ویروس در ایران است .

- اولین آنتی ویروس موبایل و تبلت ( اندروید ، اپل iOS ، بلک بری ، ویندوز موبایل و سیمبین )

با قابلیتهای کنترل پنل اختصاصی ، رهگیری ، پاک کردن اطلاعات از راه دور ، قفل کردن موبایل از راه دور ، تهیه نسخه پشتیبان کلود از شماره تماسها و پیامکها ( SMS ها ) و ..

- اولین سرویس ذخیره سازی و پشتیبان گیری کلود  ( برای کامپیوترهای ویندوزی ، اپل مکینتاش ، اندروید و اپل iOS )
- اولین آنتی ویروس برای ویندوزهای 7 ، 8 و 8.1
- اولین ارائه دهنده برنامه های مدیریت پسوردها
- اولین ارائه دهنده نرم افزارها و ویژگی های امنیتی کنترل و نظارت پیشرفته والدین بر فرزندان
- اولین ارائه دهنده ضد ویروس براساس سرویسهای Cloud Security
- ارائه دهنده سبکترین ، سریعترین و کم حجم ترین آنتی ویروس دنیا در ایران .
- اولین ارائه دهنده خدمات فنی و پشتیبانی 24/7/365 به مشتریان و مصرف کنندگان آنتی ویروس
- اولین ارائه دهنده آنتی ویروس و سرویسهای امنیتی مخصوص سرورهای مجازی و محیطهای کلود ( ابری ) در ایران .
- اولین ارائه دهنده آنتی ویروسهای مخصوص دفاتر کاری خانگی و کوچک در ایران .
- اولین ارائه دهنده آنتی ویروس با کنسول مدیریتی تحت وب .
- اولین ارائه دهنده لایسنس آنتی ویروسهای مالتی دیوایس ( مولتی دیوایس ) در ایران .
- اولین شرکت توزیع کننده آنتی ویروس که اطلاعات صحیح و معتبر و موثق در حوزه امنیت فناوری اطلاعات و شرکتها و محصولات آنتی ویروس اختیار کاربران ایرانی قرار داده است .

شرکت دورانتاش تنها نماینده ایرانی شرکت کسپرسکی بود که در سال 2010 همراه با حدود 30 شرکت خارجی دیگر و حتی چندین مدیر ارشد ارتباط با این شرکت روسی را قطع کرد .

دلایل قطع ارتباط این شرکتها و مدیران ارشد در خبرهای پیشین دیسنا منتشر شده .

از جمله شرکتهایی که با کسپرسکی قطع ارتباط نمودند میتوان به Golden System , Spire Technology , Zoom Technology , NetAccess ، Computerlinks ME و همه نمایندگان ترکیه و از جمله مدیران ارشد میتوان به مدیران مناطق ترکیه  و انگلستان و آمریکا اشاره کرد .

این در حالی است که دیگر شرکای ایرانی کسپرسکی با شایعه پراکنی این شرکت روسی را در کلاهبرداری از مشتریانش یاری کردند .

ولی فقط این نیست .

از زمان ارائه دیگر محصولات آنتی ویروس توسط دورانتاش و پس از آن قطع ارتباط این شرکت با شرکت کلاهبردار روسی ، دهها وب سایت خبری ، نشریه و خبرگزاری ایرانی با انتشار مطالب نادرست درباره شرکت دورانتاش و محصولات آنتی ویروسی که این شرکت توزیع میکند و عدم انتشار خبرهای موثق درباره آنتی ویروس های معتبر شرکتهای بین المللی ، سعی نمودند تا حد امکان مانع تمایل و آشنایی کاربران ایرانی با آنتی ویروسهای شرکتهای بزرگ شوند .

تبلیغ و توزیع نسخه های جعلی و تقلبی محصولات آنتی ویروس مخصوصآ ضد ویروسهای غولهای امنیتی و یا تبلیغ ضد ویروسهایی که در ایران قابل استفاده نیستند تلاش کردند تا با نقره داغ کردن کاربرانی که تمایل به استفاده از آنتی ویروسهای معتبر شرکتهای بزرگ و بین المللی داشتند ، کاربران ایرانی را به سمت محصولات ضد ویروس مورد نظر خود سوق دهند .

ایجاد مزاحمت برای فروشندگانی که در بازار آنتی ویروسهای شرکت دورانتاش را ارائه میدادند .

حتمآ از خود می پرسید چرا در بازار فروشگاهی بسته های آنتی ویروس با گارانتی شرکت دورانتاش مشاهده نمی شود .

این مسئله چندین دلیل دارد :

- وقتی اولین بسته های ضد ویروس با گارانتی دورانتاش در بازار توزیع شد ، برخی شرکتها وحشت زده با ایجاد مزاحمت سعی در قطع ارتباط فروشگاه ها با شرکت دورانتاش نمودند .

مشکل دیگر این بود که این شرکتها قادر به جعل و تقلب در بسته های ضد ویروس دورانتاش نبودند .

( سیستم خرید و فروش و ارسال لایسنس دورانتاش به صورتی است که هیچ شخص و شرکتی قادر به جعل بسته های آنتی ویروس با گارانتی دورانتاش نیست . )

هرچند مشکل مزاحمت با همکاری نهادهای قضایی برطرف شد ولی دلایل دیگری نیز وجود دارد که باعث شده بسته های ضد ویروس شرکت دورانتاش به طور وسیع در بازار مشاهده نشود .

- بیشتر مشتریان آنتی ویروس امروز محصول ضد ویروس خود را به طور مستقیم و با خیالی آسوده از وب سایت شرکت دورانتاش خریداری میکنند .

- شرکت دورانتاش محصولات ضد ویروس خود را به صورت امانی و یا تصفیه های طولانی مدت در اختیار فروشگاه ها قرار نمیدهد .

- برخی شرکتهای توزیع کننده ضد ویروس با هماهنگی به فروشگاه هایی که آنتی ویروس با گارانتی دورانتاش ارائه دهند ، محصول نمیدهند .

- به دلیل اصلی و معتبر بودن محصولات شرکت دورانتاش و از طرفی ارائه گارانتی و پشتیبانی عالی که این شرکت بر روی آنتی ویروسهایش ارائه می دهد ، تخفیف بسیار زیادی به فروشگاه ها داده نمی شود .

- توزیع لایسنسهای جعلی به صورت کارت لایسنس در بازار باعث شده کاربران به بسته های آنتی ویروس موجود در بازار اعتماد نداشته و مستقیمآ به وب سایت شرکتهای توزیع کننده مراجعه کنند .

بارها شاهد بودیم که کارت لایسنسهای اصلی شرکتهایی مانند کسپرسکی و نود32 دچار مشکل شده .

مخصوصآ که در این میان شرکت کسپرسکی برای بی اعتبار کردن بازار آنتی ویروس با آگاهی کامل اقدام به توزیع کارت لایسنسهای مشکل دار در بین فروشندگانش کرد ( از طریق شرکتهای الحسانی و گلدن سیستم ) و سعی کرد اندک مشتریانش را به سمت خرید آنلاین سوق دهد .

دیسنا : پایگاه اطلاع رسانی امنیت اطلاعات ایران