دیسنا : خبرنامه تخصصی آنتی ویروس ها
امنیت، هدیه ما به شماست.
                                                        
درباره وبلاگ

دیسنا : خبرنامه تخصصی آنتی ویروس ها

ارائه آخرین اخبار ، اطلاعات و آموزش در حوزه آنتی ویروس ها

Durantash Information Security News Agency

www.DISNA.ir

مدیر وبلاگ : دیسنا www.DISNA.ir
برچسبها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
دیسنا - پایگاه اطلاع رسانی امنیت اطلاعات ایران به نقل از شرکت دورانتاش

File:Trend Micro.svg
Kaspersky Lab: Antivirus Software and Free Online Virus ScanSymantec
در این یادداشت میخواهیم یک مقایسه بسیار ساده بین آنتی ویروسهای شرکتهای ترند میکرو و نورتون سیمنتک با عنوان کمپانی های بزرگ و معتبر بین المللی ، با آنتی ویروسهای شرکت روسی کسپرسکی انجام دهیم .

به ادامه مطلب مراجعه نمائید .
به دلایل بسیاری ما عقیده داریم اصولآ نه تنها آنتی ویروسهای ترند میکرو و سایمانتک با شرکتی مثل کسپرسکی ، بلکه حتی مقایسه بین 2 کمپانی بزرگ و معتبر بین المللی ترند میکرو و سایمانتک با شرکتی مثل کسپرسکی از پایه و اساس اشتباه است .

1-  مقایسه سابقه  :

شرکتهای ترند میکرو و سیمنتک 2 کمپانی امنیتی و آنتی ویروس با سابقه ای بسیار درخشان در ارائه حفاظت از کاربران مختلف هستند .

این در حالی است که شرکت کسپرسکی بیش از اینکه سابقه درخشانی در حفاظت از مشتریانش داشته باشد ، نه تنها قادر به حفاظت از مشتریان و ارائه خدمات پشتیبانی مناسب نبوده ، بلکه با ارائه اطلاعات نادرست و اشتباه همواره سعی در فریب کاربرانش داشته است .

کلاهبرداری های این شرکت روسی از مشتریان و نمایندگان یکی دیگر از سوابق کسپرسکی است که بارها و بارها توسط کسپرسکی تکرار شده است .

2- مقایسه شرکای فنی و تجاری :

در حالی که تقریبآ تمام غولهای فناوری اطلاعات دنیا روابط بسیار نزدیک فنی و تکنیکی و حتی تجاری با 2 کمپانی بزرگ سایمانتک و ترند میکرو دارند ، شرکت کسپرسکی سعی کرده با سوء استفاده از نام و لوگو و اعتبار شرکتهای فناوری کاربران را فریب داده و به خرید محصولاتش ترغیب کند .

یک مثال بسیار کوچک آن درج نام و لوگوی شرکتهایی مثل IBM , VMware و Cisco است که اصولآ هیچ ارتباط فنی و تجاری با کسپرسکی ندارند ولی کسپرسکی نام و لوگوی این شرکتها را به عنوان شرکای استراتژیک در وب سایتش درج کرده .

تنها ارتباط کسپرسکی با این شرکتها این است که محصولات ضد ویروسش با پلتفرمها و محصولات این شرکتها همخوانی دارد .

در حالی که شرکتهای فوق ( Cisco , Vmware و IBM ) ارتباط تنگاتنگ فنی و تجاری با شرکتهایی مانند ترند میکرو و سایمانتک دارند و خود از تکنولوژی ها و محصولات این شرکتها استفاده میکنند .

فایروالهای سری AS5500 Cisco , راهکارهای IBM Tivoly و حدود همایش 20 همایش سالانه مشترکی که شرکتهای ترند میکرو و سایمانتک با Vmware در کشورهای مختلف 5 قاره برگزار میکنند بخش بسیار کوچکی از همکاری های این شرکتهاست .

3- اعتبار شرکتها :

در این سالها کسپرسکی با انجام فعالیتهای مختلفی نشان داده هیچ اهمیتی به مشتریانش نمیدهد و اعتبار و حفاظت از مشتریانش برایش امر مهمی نیست .

- تصحیح آپدیتهای آشتباه حتی تا 20 روز بعد از آن .
- هک شدن وب سایت و ارائه نرم افزار جعلی به مشتریانش .
- خبرسازی های نادرست با سفر به قطب ، دزدیدن صوری فرزند یوجین ، ارائه موسیقی بر روی آنتی ویروس ، اظهار نظرهای بی ربط درباره چیزهایی که اصولآ یا به کسپرسکی ارتباطی ندارد و یا کسپرسکی در حد اندازه اظهار نظر درباره آنها نبوده .
- مسدود کردن عمدی و سهوی لایسنسها .
- توزیع کارت لایسنسهای مشکل دار در بین توزیع کنندگان و فروشندگان رسمی و غیر رسمی .
- ایجاد آشفتگی در بازار های آنتی ویروس با توزیع لایسنسها و نرم افزارهای جعلی دیگر آنتی ویروسها .

تنها بخش کوچکی از فعالیتهای فریبکارانه و کلاهبردارانه کسپرسکی در این سالها بوده .

این در حالی است که کمپانی های بزرگ و معتبر امنیتی و آنتی ویروس مانند ترند میکرو ( پی سی سیلین ) و سایمنتک به چیزی بجزء امنیت کاربرانشان اهمیت نمیدهند .

این شرکتها اگر به هر دلیل در ارائه آپدیت اشتباه کرده باشند به سرعت و در کمتر از یک ساعت مشکل را برطرف میکنند و راهکار رفع مشکل را بر روی وب سایتهایشان اطلاع رسانی میکنند و از مشتریانشان عذرخواهی میکنند و سعی در جبران خسارات دارند .

آیا هنوز فکر میکنید این شرکتها با یکدیگر قابل مقایسه هستند ؟

4- طیف محصولات و آنتی ویروسها :

بجزء موارد فوق طیف محصولات آنتی ویروسها و سرویسهای امنیتی این شرکتها نیز قابل مقایسه با یکدیگر نیست .

تا 2 سال پیش تعداد کل آنتی ویروسهای کسپرسکی شاید به زحمت به اندازه آنتی ویروسهای خانگی شرکتهایی مانند ترند میکرو و یا سیمنتک می رسید .

هم اکنون نیز وضعیت تغییر نکرده .

بسیاری از محصولات و تکنولوژی ها و ویژگی های امنیتی که شرکتهایی مانند ترند میکرو و سیمنتک به مشتریانشان ارائه می دهند ، اصولآ شرکتهایی مانند کسپرسکی قادر به ارائه آنها نیستند .

5- تکنولوژی ابری ( Cloud Security Network ) :

در حالی که 2 غول امنیتی ترند میکرو و سیمنتک دارای بزرگ ترین شبکه امنیت ابری دنیا با قدرت پردازشی فوق العاده ای هستند که کاربرانش گاه به 150 میلیون می رسد ، کسپرسکی در بهترین حالت 1 تا 2 میلیون کاربر متصل به شبکه ابری دارد .

تازه اگر آن 1 یا 2 میلیون نیز دستکاری شده و نمایشی نباشد .

6- نمایندگان و شرکای تجاری :

در حالی که در این سالها کسپرسکی بسیاری از نمایندگانش را از دست داده ، شرکتهای سیمنتک و ترند میکرو با افزایش و رشد فروش محصولاتشان روبرو بودند و نمایندگان و شرکای تجاری بسیار خوبی را جذب کرده اند .

البته این 2 غول آنتی ویروس پیش از این نیز شبکه نمایندگی بسیار قوی داشته اند ولی وضعیت آنها روز به روز بهتر می شود .

7- سرویسهای امنیتی و آنتی ویروس برای محیطها و سرورهای مجازی و کلود :

در حالی که تقریبآ همه شرکتهای ارائه دهنده سرورها و محیطهای مجازی و کلود از جمله مشتریان کمپانی هایی مانند ترند میکرو و سیمنتک هستند ،  شرکتهایی مانند کسپرسکی در این حوزه حتی 1 مشتری نیز ندارند .

دلیلش واضح است .

1- یا کسپرسکی محصولی برای حفاظت از کاربران در این بخش ندارد .

2- یا اگر هم محصولی داشته باشد ، مدیران شرکتها ریسک نکرده و نمی روند محصولات یک شرکت کلاهبردار را خریداری و استفاده کنند .

8- وب سایتهای مقایسه ای :

شاید تنها راهی که برای شرکتهایی مانند کسپرسکی باقی مانده تا از آن راه برای خود مشتری جذب کنند ، همین وب سایتهای مقایسه ای باشد .

دقیقآ به همین دلیل است که کمپانی های بزرگ امنیتی و آنتی ویروس یا به طور کامل از تستها و مقایسه های وب سایتهای مقایسه ای خارج شده اند و یا حتی در صورت حضور نامشان نتایج آن وب سایتهاها را قبول ندارند و حتی وقتی رتبه های بسیار خوبی را کسب میکنند آنها را در بخش اخبار و Press News های وب سایتهایشان اطلاع رسانی نمیکنند .

از آنجایی که دست کمپانی های بزرگ و معتبر آنتی ویروس برای تبلیغات و حفاظت از مشتریانشان بسیار پر است نیازی به این تستها و وب سایتها ندارند و این وب سایتها محلی برای سوء استفاده از نام و اعتبار شرکتهای بزرگ شده تا برای شرکتهای کوچکی مانند کسپرسکی تبلیغات کنند .

سوء استفاده های آشکار و مکرر وب سایت تست و مقایسه آنتی ویروس AV-Comparatives از نام و لوگوی Symantec به خوبی این مطلب را ثابت میکند  .

در حالی که آنتی ویروسهای Norton Symantec بیش از 2 سال است از حضور در تستهای وب سایت AV-Comparatives انصراف داده ، و وب سایت AV-C نیز در صفحه خانگی خود نیز به این موضوع اشاره کرده ، ولی این وب سایت بارها در نتایج نام آنتی ویروسهای Norton Symantec را آورده .

آیا همچین وب سایتی میتواند معتبر و مورد اطمینان باشد ؟

در یکی از یادداشتهای دیسنا به مصاحبه ای از مدیر وب سایت تست آنتی ویروس WestCoast Labs اشاره کردیم که ایشان دریافت پول بابت تست و یا دستکاری در آزمونها را از شرکتهای تازه تاسیس و کوچک آنتی ویروس تائید کرده بود .

اخبار مرتبط :

نوع مطلب : تحلیل و بررسی، تستهای مقایسه ای، Symantec - Norton، ترندمیکرو Trend Micro، اخبار شرکتها، آموزشی، 
برچسب ها : سیمنتک، سایمانتک، ضد ویروس، آنتی ویروس، ترند میکرو، کسپرسکی، کاسپرسکی،
لینک های مرتبط :
شنبه 24 اسفند 1392 10:18 ب.ظ
چه اطلاعات پایه ای داری تو کاربر.این هم بر می گرده به مشکل ما که بدون اطلاع می خندیم و به استحضاح می گیریم.این بار رو دیسنا درست گفته و نورتون ابتدا شروع به اسکن کلیه روت کیت ها و ... می کنه.
دیسنا www.DISNA.irاطلاعات پایه ای ؟
ببخشید ولی متوجه منظورتون نشدیم .
لطفآ اگر سوالی یا نظری دارید سلیس و مشخص بفرمائید .

با تشکر
دیسنا
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic