دیسنا : خبرنامه تخصصی آنتی ویروس ها
امنیت، هدیه ما به شماست.
                                                        
درباره وبلاگ

دیسنا : خبرنامه تخصصی آنتی ویروس ها

ارائه آخرین اخبار ، اطلاعات و آموزش در حوزه آنتی ویروس ها

Durantash Information Security News Agency

www.DISNA.ir

مدیر وبلاگ : دیسنا www.DISNA.ir
برچسبها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
دیسنا - پایگاه اطلاع رسانی امنیت اطلاعات ایران به نقل از شرکت دورانتاش

File:Trend Micro.svg
Kaspersky Lab: Antivirus Software and Free Online Virus ScanSymantec
در این یادداشت میخواهیم یک مقایسه بسیار ساده بین آنتی ویروسهای شرکتهای ترند میکرو و نورتون سیمنتک با عنوان کمپانی های بزرگ و معتبر بین المللی ، با آنتی ویروسهای شرکت روسی کسپرسکی انجام دهیم .

به ادامه مطلب مراجعه نمائید .
به دلایل بسیاری ما عقیده داریم اصولآ نه تنها آنتی ویروسهای ترند میکرو و سایمانتک با شرکتی مثل کسپرسکی ، بلکه حتی مقایسه بین 2 کمپانی بزرگ و معتبر بین المللی ترند میکرو و سایمانتک با شرکتی مثل کسپرسکی از پایه و اساس اشتباه است .

1-  مقایسه سابقه  :

شرکتهای ترند میکرو و سیمنتک 2 کمپانی امنیتی و آنتی ویروس با سابقه ای بسیار درخشان در ارائه حفاظت از کاربران مختلف هستند .

این در حالی است که شرکت کسپرسکی بیش از اینکه سابقه درخشانی در حفاظت از مشتریانش داشته باشد ، نه تنها قادر به حفاظت از مشتریان و ارائه خدمات پشتیبانی مناسب نبوده ، بلکه با ارائه اطلاعات نادرست و اشتباه همواره سعی در فریب کاربرانش داشته است .

کلاهبرداری های این شرکت روسی از مشتریان و نمایندگان یکی دیگر از سوابق کسپرسکی است که بارها و بارها توسط کسپرسکی تکرار شده است .

2- مقایسه شرکای فنی و تجاری :

در حالی که تقریبآ تمام غولهای فناوری اطلاعات دنیا روابط بسیار نزدیک فنی و تکنیکی و حتی تجاری با 2 کمپانی بزرگ سایمانتک و ترند میکرو دارند ، شرکت کسپرسکی سعی کرده با سوء استفاده از نام و لوگو و اعتبار شرکتهای فناوری کاربران را فریب داده و به خرید محصولاتش ترغیب کند .

یک مثال بسیار کوچک آن درج نام و لوگوی شرکتهایی مثل IBM , VMware و Cisco است که اصولآ هیچ ارتباط فنی و تجاری با کسپرسکی ندارند ولی کسپرسکی نام و لوگوی این شرکتها را به عنوان شرکای استراتژیک در وب سایتش درج کرده .

تنها ارتباط کسپرسکی با این شرکتها این است که محصولات ضد ویروسش با پلتفرمها و محصولات این شرکتها همخوانی دارد .

در حالی که شرکتهای فوق ( Cisco , Vmware و IBM ) ارتباط تنگاتنگ فنی و تجاری با شرکتهایی مانند ترند میکرو و سایمانتک دارند و خود از تکنولوژی ها و محصولات این شرکتها استفاده میکنند .

فایروالهای سری AS5500 Cisco , راهکارهای IBM Tivoly و حدود همایش 20 همایش سالانه مشترکی که شرکتهای ترند میکرو و سایمانتک با Vmware در کشورهای مختلف 5 قاره برگزار میکنند بخش بسیار کوچکی از همکاری های این شرکتهاست .

3- اعتبار شرکتها :

در این سالها کسپرسکی با انجام فعالیتهای مختلفی نشان داده هیچ اهمیتی به مشتریانش نمیدهد و اعتبار و حفاظت از مشتریانش برایش امر مهمی نیست .

- تصحیح آپدیتهای آشتباه حتی تا 20 روز بعد از آن .
- هک شدن وب سایت و ارائه نرم افزار جعلی به مشتریانش .
- خبرسازی های نادرست با سفر به قطب ، دزدیدن صوری فرزند یوجین ، ارائه موسیقی بر روی آنتی ویروس ، اظهار نظرهای بی ربط درباره چیزهایی که اصولآ یا به کسپرسکی ارتباطی ندارد و یا کسپرسکی در حد اندازه اظهار نظر درباره آنها نبوده .
- مسدود کردن عمدی و سهوی لایسنسها .
- توزیع کارت لایسنسهای مشکل دار در بین توزیع کنندگان و فروشندگان رسمی و غیر رسمی .
- ایجاد آشفتگی در بازار های آنتی ویروس با توزیع لایسنسها و نرم افزارهای جعلی دیگر آنتی ویروسها .

تنها بخش کوچکی از فعالیتهای فریبکارانه و کلاهبردارانه کسپرسکی در این سالها بوده .

این در حالی است که کمپانی های بزرگ و معتبر امنیتی و آنتی ویروس مانند ترند میکرو ( پی سی سیلین ) و سایمنتک به چیزی بجزء امنیت کاربرانشان اهمیت نمیدهند .

این شرکتها اگر به هر دلیل در ارائه آپدیت اشتباه کرده باشند به سرعت و در کمتر از یک ساعت مشکل را برطرف میکنند و راهکار رفع مشکل را بر روی وب سایتهایشان اطلاع رسانی میکنند و از مشتریانشان عذرخواهی میکنند و سعی در جبران خسارات دارند .

آیا هنوز فکر میکنید این شرکتها با یکدیگر قابل مقایسه هستند ؟

4- طیف محصولات و آنتی ویروسها :

بجزء موارد فوق طیف محصولات آنتی ویروسها و سرویسهای امنیتی این شرکتها نیز قابل مقایسه با یکدیگر نیست .

تا 2 سال پیش تعداد کل آنتی ویروسهای کسپرسکی شاید به زحمت به اندازه آنتی ویروسهای خانگی شرکتهایی مانند ترند میکرو و یا سیمنتک می رسید .

هم اکنون نیز وضعیت تغییر نکرده .

بسیاری از محصولات و تکنولوژی ها و ویژگی های امنیتی که شرکتهایی مانند ترند میکرو و سیمنتک به مشتریانشان ارائه می دهند ، اصولآ شرکتهایی مانند کسپرسکی قادر به ارائه آنها نیستند .

5- تکنولوژی ابری ( Cloud Security Network ) :

در حالی که 2 غول امنیتی ترند میکرو و سیمنتک دارای بزرگ ترین شبکه امنیت ابری دنیا با قدرت پردازشی فوق العاده ای هستند که کاربرانش گاه به 150 میلیون می رسد ، کسپرسکی در بهترین حالت 1 تا 2 میلیون کاربر متصل به شبکه ابری دارد .

تازه اگر آن 1 یا 2 میلیون نیز دستکاری شده و نمایشی نباشد .

6- نمایندگان و شرکای تجاری :

در حالی که در این سالها کسپرسکی بسیاری از نمایندگانش را از دست داده ، شرکتهای سیمنتک و ترند میکرو با افزایش و رشد فروش محصولاتشان روبرو بودند و نمایندگان و شرکای تجاری بسیار خوبی را جذب کرده اند .

البته این 2 غول آنتی ویروس پیش از این نیز شبکه نمایندگی بسیار قوی داشته اند ولی وضعیت آنها روز به روز بهتر می شود .

7- سرویسهای امنیتی و آنتی ویروس برای محیطها و سرورهای مجازی و کلود :

در حالی که تقریبآ همه شرکتهای ارائه دهنده سرورها و محیطهای مجازی و کلود از جمله مشتریان کمپانی هایی مانند ترند میکرو و سیمنتک هستند ،  شرکتهایی مانند کسپرسکی در این حوزه حتی 1 مشتری نیز ندارند .

دلیلش واضح است .

1- یا کسپرسکی محصولی برای حفاظت از کاربران در این بخش ندارد .

2- یا اگر هم محصولی داشته باشد ، مدیران شرکتها ریسک نکرده و نمی روند محصولات یک شرکت کلاهبردار را خریداری و استفاده کنند .

8- وب سایتهای مقایسه ای :

شاید تنها راهی که برای شرکتهایی مانند کسپرسکی باقی مانده تا از آن راه برای خود مشتری جذب کنند ، همین وب سایتهای مقایسه ای باشد .

دقیقآ به همین دلیل است که کمپانی های بزرگ امنیتی و آنتی ویروس یا به طور کامل از تستها و مقایسه های وب سایتهای مقایسه ای خارج شده اند و یا حتی در صورت حضور نامشان نتایج آن وب سایتهاها را قبول ندارند و حتی وقتی رتبه های بسیار خوبی را کسب میکنند آنها را در بخش اخبار و Press News های وب سایتهایشان اطلاع رسانی نمیکنند .

از آنجایی که دست کمپانی های بزرگ و معتبر آنتی ویروس برای تبلیغات و حفاظت از مشتریانشان بسیار پر است نیازی به این تستها و وب سایتها ندارند و این وب سایتها محلی برای سوء استفاده از نام و اعتبار شرکتهای بزرگ شده تا برای شرکتهای کوچکی مانند کسپرسکی تبلیغات کنند .

سوء استفاده های آشکار و مکرر وب سایت تست و مقایسه آنتی ویروس AV-Comparatives از نام و لوگوی Symantec به خوبی این مطلب را ثابت میکند  .

در حالی که آنتی ویروسهای Norton Symantec بیش از 2 سال است از حضور در تستهای وب سایت AV-Comparatives انصراف داده ، و وب سایت AV-C نیز در صفحه خانگی خود نیز به این موضوع اشاره کرده ، ولی این وب سایت بارها در نتایج نام آنتی ویروسهای Norton Symantec را آورده .

آیا همچین وب سایتی میتواند معتبر و مورد اطمینان باشد ؟

در یکی از یادداشتهای دیسنا به مصاحبه ای از مدیر وب سایت تست آنتی ویروس WestCoast Labs اشاره کردیم که ایشان دریافت پول بابت تست و یا دستکاری در آزمونها را از شرکتهای تازه تاسیس و کوچک آنتی ویروس تائید کرده بود .

اخبار مرتبط :

نوع مطلب : تحلیل و بررسی، تستهای مقایسه ای، Symantec - Norton، ترندمیکرو Trend Micro، اخبار شرکتها، آموزشی، 
برچسب ها : سیمنتک، سایمانتک، ضد ویروس، آنتی ویروس، ترند میکرو، کسپرسکی، کاسپرسکی،
لینک های مرتبط :
شنبه 24 اسفند 1392 10:18 ب.ظ
چه اطلاعات پایه ای داری تو کاربر.این هم بر می گرده به مشکل ما که بدون اطلاع می خندیم و به استحضاح می گیریم.این بار رو دیسنا درست گفته و نورتون ابتدا شروع به اسکن کلیه روت کیت ها و ... می کنه.
دیسنا www.DISNA.irاطلاعات پایه ای ؟
ببخشید ولی متوجه منظورتون نشدیم .
لطفآ اگر سوالی یا نظری دارید سلیس و مشخص بفرمائید .

با تشکر
دیسنا
پنجشنبه 22 اسفند 1392 07:57 ب.ظ
نورتون خودش موقع quick scan درهای پشتیش رو اسکن میکنه غیر مستند؟؟؟کسپر هم بره بوقشروبزنه کی به کسپر اهمیت میده
دیسنا www.DISNA.irدر ضد ویروسهای نورتون اون چیزی که موفع اسکن می بینید در پشتی نیست ، بلکه اسکن برای یافت یک سری از روت کیتها و بات نتهاست .

دیسنا
پنجشنبه 22 اسفند 1392 07:09 ب.ظ
نورتون انتی ویروس باحالیه اونم با همه ی درهای پشتیش
دیسنا www.DISNA.ir اگه اشتباه نکنم اون ضد ویروسی که همه میگفتن در پشتی که پیش کش ، حتی در جلویی هم داره آنتی ویروسهای کسپرسکی بوده .

بعدش شما مستندات ارائه بدین برای حرفهاتون .

موضوع دیگه اینکه شما متن خبر رو مطالعه کنین و لازم نیست خودتون رو با حاشیه های غیر مستند سرگرم کنین .

موفق باشید .
دیسنا
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


 
   
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو