دیسنا - وب سایت خبری و آموزشی شرکتها و محصولات آنتی ویروس

Kaspersky Internet Security 2013 bug can lead to system freeze


Kaspersky Lab
به گزارش دیسنا ، هنوز مشتریان شرکت روسی کسپرسکی از آپدیتهای اشتباه و ممتد این شرکت خلاص نشده اند که وجود یک باگ ( مشکل ) جدید در آنتی ویروسهای 2013 این شرکت دوباره مشتریان این شرکت روسی را با مشکل مواجه کرده است .

نقص امنیتی موجود در نرم افزار آنتی ویروس اینترنت سکیوریتی 2013 شرکت كسپراسكای باعث می شود خلافکاران سایبری بتوانند از راه دور کنترل رایانه قربانی را به دست گرفته و سپس سیستم به طور کامل قفل و Lock شود .

دانلود آنتی ویروس کسپرسکی اینترنت سکیوریتی  کاسپرسکی کسپراسکی

هکر و حمله کننده سایبری با ارسال بسته هایی براساس نسخه 6 IP ( اینترنت پروتکل ) به کامپیوتری که از ضد ویروسهای 2013 کسپرسکی استفاده می کنند می تواند به اهداف فوق دست یابد .

به گفته آقای Marc Heuse  که یک محقق امنیتی است و نقصهای امنیتی در ضد ویروسهای كسپراسكای را شناسایی کرده این نقص در همه محصولات این شرکت روسی مشاهده شده و مشتریان این شرکت را می تواند تحت تاثیر قرار دهد .

حمله کننده به سادگی می تواند سیستمی که ضد ویروس کسپرسکی دارد را هنگ و غیر قابل دسترس کند .

ظاهرآ این نقص در سیستم فایروال ضد ویروسهای این شرکت است که باعث این مشکلات می شود ولی نیاز به بررسی بیشتر توسط این شرکت روسی دارد تا برطرف شود .

آقای Marc Heuse  گفته است 2 مرتبه در تاریخهای 21 ژانویه و 14 فبریه این نقص را به شرکت کسپرسکی گزارش داده ولی از آنها هیچ پاسخی دریافت نکرده است .

بعد از اینکه تلاشهای آقای Marc Heuse  جهت دریافت پاسخ از کسپرسکی بی نتیجه بود ، ایشان مجبور شد تا لیست و جزئیات نقصهای امنیتی را به صورت عمومی منتشر کند .

آنچه مشخص است عدم پاسخ شرکت کسپرسکی به این کارشناس امنیتی و عدم تمایل کسپرسکی جهت ترمیم آسیبها نشان می دهد این شرکت روسی هیچگونه تعهدی در قبال مشتریان و مصرف کنندگان محصولاتش ندارد .

البته با بررسی سابقه این شرکت روسی خواهید فهمید که این مسئله چیز جدیدی نیست وقتی این شرکت بارها نه تنها در قبال نرم افزارهای مشکل دار خود و یا آپدیتهای اشتباه پاسخگو نبوده ، بلکه بدتر از آن به طور مشخص از نمایندگان و مخصوصآ مشتریان خود به روشهای مختلف کلاهبرداری کرده است .


Kaspersky Internet Security 2013 bug can lead to system freeze

اخبار مرتبط:


کشف نقصهای امنیتی خطرناک در محصولات 2012 کسپرسکی
دیسنا : پایگاه اطلاع رسانی امنیت اطلاعات ایران