دیسنا : خبرنامه تخصصی آنتی ویروس ها
امنیت، هدیه ما به شماست.
                                                        
درباره وبلاگ

دیسنا : خبرنامه تخصصی آنتی ویروس ها

ارائه آخرین اخبار ، اطلاعات و آموزش در حوزه آنتی ویروس ها

Durantash Information Security News Agency

www.DISNA.ir

مدیر وبلاگ : دیسنا www.DISNA.ir
برچسبها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
دیسنا - وب سایت خبری و آموزشی شرکتها و محصولات آنتی ویروس به نقل از دورانتاش

http://antivirus.durantash.com/images/trendmicro-durantash-1.jpg

به گزارش دیسنا ، امروز همه کاربران دنیای دیجیتالی با شرکت امنیتی ترندمیکرو  آشنایی دارند.

و برخی از کاربران قدیمی رایانه محصولات این شرکت را با نام  پی سی سیلین می شناسند.

ترندمیکرو  از گذشته تا به امروز یکی از پیشرو ترین و معتبرترین شرکتهای امنیتی  ارائه دهنده محصولات ضد ویروس برای کاربران خانگی ، شرکتهای کوچک ، متوسط ، بزرگ ، سازمانها و مراکز داده بوده است .در سالهای اخیر هم این شرکت با ارائه برترین راهکارهای امنیت ابری و محصولات امنیتی برای محیطها و سرورهای مجازی توانسته نشان دهد هنوز یک سر و گردن بالاتر از رقبایش ایستاده .

- اولین ارائه دهنده راهکارهای امنیتی برای محیطها و سرورهای مجازی ( Visualization Secure ).
- اولین ارائه دهنده راهکارهای امنیتی برای محیطهای ابری ( Cloud Secure ).

این موضوع باعث شده تا امروز محصولات این شرکت بزرگ توسط بزرگترین و معتبرترین شرکتهای IT دنیا تائید شده و استفاده از آن به مصرف کنندگان در همه سطوح پیشنهاد شود و خود نیز از سرویسها و محصولات این شرکت ژاپنی استفاده کنند .

ASUS - CISCO - GIGABYTE - Go Daddy -- IBM - WIPRO - QUALYS - DELL - HP - SAMSUNG - SONY تنها چند نمونه از شرکای فنی و تجاری این کمپانی بین المللی هستند .

این شرکت در حال حاضر حدود 4500 تا 5000 کارمند را در استخدام خود دارد که از این تعداد 1000 نفر آنها متخصصین حرفه ای امنیت ( Expert Internet Security ) می باشند که برترین خدمات را به صورت 24 ساعته / 7 روز هفته به همه مشتریان این شرکت در همه کشورها ارائه می دهند و همواره در حال جستجوی تهدیدات و شناسایی آنها هستند تا محیط امنی را برای مصرف کنندگان ایجاد کنند .

در این بخش می خواهیم برخی از مدیران این شرکت را معرفی کنیم .

Dave Asprey

Vice President of Cloud Security

Headshot Dave-asprey


Rik Ferguson

Director of Security Research & Communications, EMEA

Headshot Rik-fergusonCesare Garlati

Vice President of Mobile Security

Headshot Cesare-garlati


Raimund Genes

Chief Technology Officer

Headshot Raimund-genes


Tom Kellermann

Vice President of Cybersecurity

Headshot Tom Kellermann


آزمایشگاه های شرکت ترندمیکرو با نام TRENDLABS شناخته می شوند که در کشورهای آمریکا ، آلمان ، فرانسه ، ایرلند ، فیلیپین ، ژاپن ، شانگهای چین ، برزیل و تایوان قرار دارند .

Trendlabs World map locations


بد نیست بدانید آزمایشگاه های شرکت امنیتی ترندمیکرو دارای گواهی نامه ISO 20000 می باشند .

متخصصین و مدیران ترندمیکرو همواره همراه با این شرکت در معتبرترین رویدادها ، نمایشگاه ها و کنفرانسهای امنیتی حضور فعالی داشته و به ایراد سخنرانی می پردازند .

همچنین ترندمیکرو  سری کنفرانسهایی را با همکاری شرکای تجاری و فنی خود در کشورها و شهرهای مختلف برگزار می کند که آخرین آنها به زودی با همکاری VMware در شهرهای مختلف کشور استرالیا برگزار می شود .

گاهی تعداد این کنفرانسها به حدود 50 عدد یا بیشتر در سال می رسد .

در بخشی از این سخنرانی ها خانم اوا چن مدیر عامل ترندمیکرو شخصآ حضور می یابد .

Eva Chen Bio Pic

Eva Chen

Chief Executive Officer and Co-founder


خانم اوا چن در کشور تایوان متولد شده و از موسسن ترندمیکرو می باشد .

از دیگر افرادی که در تاسیس این شرکت نقش داشته اند می توان به آقای استیو چانگ و همسرش جنی چانگ اشاره نمود .

بد نیست بدانید خانم اوا چن ( Eva Chen ) خواهر آقای استیو چانگ می باشد .


Steve Chang Bio Pic

Steve Chang

Chairman and Founder


Jenny Chang Bio Pic

Jenny Chang

Chief Culture Officer and Co-founder

ترندمیکرو تاکنون شرکتهای مختلفی را خریداری کرده است .

در سالهای 2010 / 2011 ترندمیکرو 2 خرید مهم داشت :

- شرکت Humyo ( بزرگترین شرکت ذخیره سازی براساس ابر در اروپا ) .

- شرکت موبایل آرمور Mobile Armor ( از شرکتهای آمریکایی فعال در حوزه رمزنگاری ) .


Trend Micro Management


یکی از تکنولوژی های مورد استفاده در محصولات امنیتی شرکت ترندمیکرو ، شبکه حفاظتی هوشمند می باشد که Smart Protection Network نامیده می شود .

Trend Micro Smart Protection Network

این شبکه در حال حاضر بزرگترین شبکه امنیت ابری دنیا می باشد که بیش از 130 میلیون کاربر آنلاین دارد و تهدیدات را پیش از رسیدن به کاربران مورد شناسایی قرار داده و با آنها مقابله می کند .

بد نیست بدانید با استفاده از همین شبکه ابری ، ترندمیکرو توانست بعد از سرقت گواهی نامه های دیجیتالی شرکت گوگل و DigiNotar ، تعداد درخواستهای جعلی ارسالی برای سرویس جی میل را شناسایی کند.

این شبکه در حال حاضر روزانه به طور متوسط 5.5 میلیارد تهدید را پیش از رسیدن به کاربران مورد شناسایی قرار می  دهد .

شبکه حفاظتی هوشمند شرکت ترندمیکرو روزانه نزدیک به 45 میلیارد درخواست و 3.2 ترابایت اطلاعات را مورد تحلیل و بررسی قرار می دهد و حفاظت بلادرنگی را برای کاربران ترندمیکرو به ارمغان می آورد و روز به روز بر تعداد کاربران این شبکه افزوده می شود .

بد نیست بدانید شبکه ابری ترندمیکرو اولین شبکه امنیت ابری دنیا می باشد .

در حال حاضر بزرگترین شرکتهای دنیا برای حفاظت از خود و کاربرانشان از شبکه امنیت ابری ترندمیکرو ( شبکه حفاظتی هوشمند ) استفاده می کنند که می توان به فیس بوک و سیسکو سیستمز اشاره نمود .

در حوزه امنیت محیطها و سرورهای مجازی نیز این شرکت جزء شرکای اصلی HP , DELL و VMware می باشد.

Threat Tracker


و اما یک خبر جالب :

در سال 2009 و بعد از 3 سال همکاری شرکتهای دورانتاش و کسپرسکی ، اختلافاتی باعث شد تا این همکاری قطع شود . 

البته همانطور که می دانید قطع ارتباط همکاران کسپرسکی با این شرکت فقط محدود به نمایندگان فروش نبوده ، بلکه همکاران فنی و تجاری نیز به همکاری با این شرکت پایان دادند که دلایل آن در خبرهای قبلی دیسنا به طور مفصل آمده .

ولی بد نیست بدانید یکی از عمده ترین دلایل اختلاف بین شرکتهای کسپرسکی ( دفتر خاورمیانه ) و دورانتاش ( نماینده تریلیوم Trillium Information Secrurity Systems : توزیع کننده پاکستانی کسپرسکی در غرب آسیا ) ، مسئله توزیع معتبر محصولات برخی شرکتهای مطرح امنیتی مخصوصآ ترندمیکرو توسط شرکت دورانتاش و اطلاع رسانی درباره این شرکت توسط دورانتاش و دیسنا در ایران بود .

ایران برای سالها یک بازار بکر و خالی از رقبای جدی برای کسپرسکی بود که این موضوع باعث شد تا این شرکت با فرصتهای ایجاد شده ، تبلیغات ناصحیح و خلاء عدم حضور پر قدرت شرکتهای معتبر و مطرح امنیتی ، بازار آنتی ویروس ایران را در دست بگیرند .

ولی ارائه محصولات شرکتهای مطرح و معتبر امنیتی توسط دورانتاش که خود از توزیع کنندگان کسپرسکی در خاورمیانه بود ، و به طبع آن آشنایی کاربران ایرانی بعنوان کاربرانی که تاکنون ناآشنا با شرکتهای معتبر در جزیره ای کوچک زندگی می کردند ، باعث شد فروش کسپرسکی در بازار آنتی ویروس ایران با مشکلات جدی مواجه شود .

مشکلاتی که دیگر هیچگاه قابل حل نیست و نخواهد بود .

کسپرسکی در ایران همواره سعی نموده تا با تبلیغات فریبنده  و ایجاد ترس و دلهره در کاربران با موضوعیت تحریم ، کاربران ایرانی را به سمت خرید و استفاده از محصولات خود جلب نماید و تا آنجا که می توانسته سعی کرده تا کاربران ایرانی را از استفاده محصولات امنیتی و آنتی ویروس شرکتهای معتبر بین المللی دور نگه دارد .

کسپرسکی در این راه حتی از بلاک نمودن لایسنسهای خود نیز هراسی نداشته است .

زیرا وقتی کاربران ایرانی می بینند لایسنسهای کسپرسکی که مثلا به طور رسمی در حال فعالیت در ایران است ، هر چند وقت یکبار مسدود و بلاک می شوند ، این دلهره در کاربر ایرانی ایجاد می شود که وقتی شرکتی که مثلا در ایران به طور رسمی فعالیت می کند و وضعیت لایسنسهایش این است ، پس وای به حال شرکتهایی که محصولاتشان به طور غیر رسمی در ایران به فروش می رسد .


و اوج اختلاف کسپرسکی و شرکت دورانتاش زمانی بود که وقتی کسپرسکی به اشتباه تعداد بسیار زیادی از لایسنسهای آنتی ویروسهای خانگی را مسدود ( بلاک ) نمود ، شرکت دورانتاش در اطلاعیه ای الارقم درخواست کسپرسکی ، لایسنسهای مسدود شده را با لایسنس دیگر محصولات امنیتی و به انتخاب خریدار تعویض نمود ، واین مسئله فشار بسیار زیادی به کسپرسکی وارد نمود که هرگونه اطلاع رسانی درباره را موضوع را ممنوع کرده بود .

جالب اینکه دیگر شرکتهای توزیع کننده محصولات آنتی ویروس خانگی کسپرسکی در خبری که در وب سایت ایتنا منتشر نمودند ، اعلام کردند لایسنس مسدود شده تقلبی بوده است و با همکاری کسپرسکی و در بی خبری کاربران ایرانی چندین میلیون تومان از کاربران ایرانی کلاهبرداری نمودند.

ولی الارقم اینگونه تبلیغات امروز طیف وسیعی از کاربران آگاه ایرانی برای خرید به سراغ محصولات شرکتهای معتبر امنیتی می روند . 

در این راه فروشندگان کسپرسکی سیاست جدید را در پیش گرفتند ، و آن حمایت از شرکتها و اشخاصی نامعتبری بود که نسخه های جعلی محصولات شرکتهای معتبر امنیتی را به فروش می رساندند و یا لایسنسها و نرم افزارهای آنها جعلی بود و یا اینکه در صورت معتبر بودن لایسنسها ، به دلایل مختلف لایسنسها به صورت دوره ای مسدود می شد.

این دسته از کاربران از همه جا بی خبر نیز بعد از مسدود شدن لایسنسهایشان و با توجه به تبلیغات وسیع کسپرسکی ، برای خرید مجدد  محصولات کسپرسکی و یا شرکتهایی که در وب سایتشان نام نماینده ایرانی درج نموده اند را انتخاب و خرید می کردند و بسیار سخت به محصولات دیگر شرکتها مهاجرت می نمودند .

شیوه دیگر تبلیغات ناصحیح کسپرسکی ، ارائه اطلاعات و اخبار کذب درباره دیگر شرکتهای امنیتی بود ، البته کسپرسکی و مسئولین تبلیغاتیش به خوبی برخی اصول را رعایت می کردند و هیچ نشانه ای از خود در این خبرها و گزارشات برجای نمی گذاشتند تا کاربران ایرانی مشکوک نشود که آن خبر یا گزارش به سفارش کسپرسکی و یا فروشندگانش است و فقط افراد خبره متوجه سفارشی بودن این خبرها و گزارشات می شدند .

ولی پیشرفتهای خیره کننده ترندمیکرو در سالهای اخیر و از طرفی جایگزینی آنتی ویروسهای ترندمیکرو با محصولات کسپرسکی بر روی محصولات شرکت گیگابایت و برخی دیگر از شواهد نشان داد ترندمیکرو روز به روز علاقه مند به فروش محصولاتش در ایران است .

مخصوصآ که ترندمیکرو بسیار علاقه مند به شناسایی سریع تهدیدات در ایران نیز می باشد و از اخبار و گزارشات مختلفی که این شرکت درباره رویدادهای سایبری مرتبط با ایران منتشر می کند به خوبی می توان به علاقه مندی های ترندمیکرو پی برد .

جهت کسب اطلاعات بیشتر به دیگر خبرهای دیسنا مراجعه نمائید .


اخبار مرتبط :

900 میلیون کاربر فیس بوک تحت حفاظت ترندمیکرو قرار می گیرند .

آزمایشگاه مرکزی ترندمیکرو موفق به کسب گواهی نامه استاندارد ISO 20000 شد .

Threat Tracker شبکه حفاظتی هوشمند


اخبار مرتبط :

آنتی ویروس " ترند میکرو " بخریم یا " بیت دیفندر " ؟

دیسنا - پایگاه اطلاع رسانی امنیت اطلاعات ایران .

ارائه :

واحد اطلاع رسانی شرکت دورانتاش

تنها توزیع کننده معتبر محصولات ترندمیکرو در ایران
نوع مطلب : ترندمیکرو Trend Micro، اخبار شرکتها، تحلیل و بررسی، 
برچسب ها : ترندمیکرو، تراندمیکرو، سیمانتک، پی سی سیلین، ایسوس، اسوس، نورتون،
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic